Kripto Para Haberleri

Ödeme bölümünde faaliyet gösteren altcoin projesi büyük bir duyuruya hazırlanıyor

Investing.com – Kripto sanayisinde ödeme dalında faaliyet gösteren ve bu alanda başkan Blockchain şirketi Ripple’ın en büyük rakibi olan Stellar, geçen hafta X üzerinden çığır açan bir gelişmeye günler kaldığını duyurmuştu.

Bu duyuru, XLM’ye olan talebi süratli biçimde artırdı ve kripto para, geçen hafta piyasadan olumlu ayrışarak %12 bandında yükselişle 0,13 dolar bandına kadar yükseldi. 7 Eylül’de fazla ipucu içermeyen, fakat heyecan yaratan duyuruda Stellar’ın 5 gün içinde gerçek dünyaya taşınacağı bildirildi. Bu bildirime nazaran takımın yarına kadar oyun değiştirici olarak nitelendirdiği gelişmenin ayrıntılarını sunması bekleniyor.

Bununla birlikte Stellar’ın emin adımlarla yoluna devam ettiği görülüyor. Milletlerarası ödemeleri daha kolay ve daha düşük maliyetli halde gerçekleştirme vizyonuna sahip Stellar’ın en çok bilinen büyük iş birlikçileri ortasında USDC ihraççıcı Circle ile birikte memleketler arası fon transfer şirketi MoneyGram bulunuyor. MoneyGram, geçmiş yıllarda Ripple ile değerli bir iştirak yapmıştı, lakin SEC’in Ripple’a dava açmasının akabinde mutabakattan çekilen şirket, rotasını Stellar’a çevirdi. Geçtiğimiz ay ise Stellar, MoneyGram’ın azınlık payını alarak fon transfer şirketiyle bağlarını güzelce güçlendirdi.

Şu an Stellar’ın büyük duyurusu heyecanla beklenirken piyasada bahisle ilgili birçok spekülasyon yapılıyor. Bunlar ortasında en çarpıcı olanı ise geçtiğimiz günlerde toplumsal medya platformu X için kripto ödeme lisansının alınmasından sonra Elon Musk’ın XLM’yi X’e entegre edebileceği söylentisi. Yeniden de bu hususta her iki taraftan da kâfi bir ipucu gelmediği için XLM yatırımcıları yarına kadar yapılması beklenen duyuruyu heyecanla beklemeye devam ediyor.

Stellar tarafından yapılacak duyurunun büyüklüğüne nazaran XLM, negatif bir görünüme sahip kripto para piyasalarından müspet ayrışarak süratli biçimde yükselebilir. Fakat duyurunun gecikmesi ya da beklentileri karşılamaması ise kripto parada satışların hızlanmasına neden olabilir.

XLM’de son durum

Stellar (XLM), şu an 3,53 milyar dolar piyasa bedeliyle 19. sırada yer alıyor. Haftaya %3,5 oranında bir geri çekilmeyle başlayan kripto para, geçen hafta 5 haftalık düşüş serisinin akabinde %12 bandında yükselerek 0,1348 dolara kadar çıktı. Bugün bir ölçü kâr satışları görülen XLM’nin %3,5 oranında düşüşle 0,126 dolar bandında el değiştirdiği görülüyor.

Kaynak: Investing TR

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu