NYSE, Yeni Marka Başvurusuna Göre NFT Marketplace Lansmanı Yapmaya Hazırlanıyor

NYSE, Yeni Marka Başvurusuna Göre NFT Marketplace Lansmanı Yapmaya Hazırlanıyor

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), takas edilemez tokenler (NFT‘ler) dünyasına girmekle ilgileniyor gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük borsası, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) “alıcılar, satıcılar ve indirilebilir dijital ürünlerin gerçekliği takas edilemez tokenler tarafından doğrulanan çevrimiçi bir pazar yeri sağlanması” için bir ticari marka/hizmet markası başvurusunda bulundu.

Uygulama ayrıca NYSE’nin “indirilebilir sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik yazılımı” geliştirmenin yanı sıra “dijital para birimi alanında sanal para biriminin finansal değişimi” ile ilgilendiğini de gösteriyor.

10 Şubat’taki ticari marka başvurusuna rağmen, borsadan bir temsilci Reuters’e NYSE’nin şu anda kripto veya NFT ticareti başlatmayı planlamadığını söyledi.

“NYSE düzenli olarak yeni ürünleri ve bunların ticari markalarımız üzerindeki etkisini değerlendirir ve buna göre fikri mülkiyet haklarımızı korur.”

NYSE, ilk halka arz gününden itibaren altı teknoloji şirketinin ilk ticaret NFT’lerini yayınladığı geçen Nisan ayında NFT sektörüne ilk kez giriş yaptı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Harmony, Bored Ape Yacht Club NFT Passport’u Piyasaya Sürdüğünü Duyurdu

“NYSE’nin ilk NFT’lerini basmaya karar verdiğimizde, o eşsiz anı anmayı seçmemiz uygun oldu… Bu altıyla başlıyoruz; ancak biliyoruz ki gelecek çok daha fazla NYSE NFT olacak. Yeni, yenilikçi şirketleri topluluğumuza davet etmeye devam ediyoruz.”