Altcoin HaberleriHaberler

Nvidia Ethereum Madencileri İçin Yeni Etiketleme Sistemine Geçiyor

Nvidia, oyunculara odaklanmak için yeni üretilen grafik kartlarının kripto para madenciliği yapma yeteneğini azaltıyor.

Nvidia Ethereum madencileri için genellikle ilk tercih oluyor. Ancak madencilerin yeni GPU’lara olan güçlü talebi, arz sıkıntısına neden oluyor ve oyuncular bu durumdan hiç mutlu değil. California merkezli teknoloji devi tarafından salı günü yapılan açıklamaya göre yeni üretilen RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti grafik kartlarına azaltılmış bir ETH hashrate uygulanacak.

Nvidia Ethereum Madencileri
Nvidia Ethereum Madencileri

Bu ayın sonlarında gönderilmeye başlanacak olan kartlar, müşterilerin tam olarak ne aldıklarını bilmelerini sağlamak adına “Lite Hash Rate” veya “LHR” olarak etiketlenecek.

Yeni etiketleme sistemi ile madenciler aldıkları kartın düşük hashrate değerlerinde olduğunu anlayabilecekler.

Şirketin daha önce de belirtmiş olduğu gibi Nvidia, önceliğinin ekran kartlarının oyuncuların eline geçmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Bu uygulamanın sinyalleri ilk olarak Şubat ayındaki duyuru ile verilmişti. Şirket, GeForce RTX 3060 ekran kartlarında azaltılmış Ethereum hashrate sisteminin ilk adımını attı.

Hashrate değerlerinin düşürülmesinin grafik kartlarının genel performansını etkileyip etkilemeyeceği ya da sadece madencilik güçlerini azaltmayacağı da tam olarak belli değil.

Bilinen bir gerçek var ki, şirketin son boğa piyasasındaki GPU gelirinin çoğu, oyunculardan ziyade kripto madencilerinden gelmiş olabilir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu