Nubank’ın Ana Şirketi Nu Holdings, Aralık Ayı Başlarında NYSE ve B3 Borsalarında İşlem Yapmayı Planlıyor

Nubank’ın Ana Şirketi Nu Holdings, Aralık Ayı Başlarında NYSE ve B3 Borsalarında İşlem Yapmayı Planlıyor

Nubank, yaklaşmakta olan halka arzın (IPO) bir parçası olarak ABD ve Brezilya’da ne zaman halka açılacağına dair beklenen tarihleri ​​açıkladı.

Nubank, Portekizce dilindeki bir blog yazısında, ana şirketi Nu Holdings‘in New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) ve Sao Paulo merkezli B3 borsasında listeleneceği tarihler olarak 9 ve 10 Aralık’ı tahmin ettiğini söyledi.

Şirket, Ekim ayı sonlarında önerilen bir halka arz için başvuruda bulunduğunu duyurdu. Bu arada şirket, uygulama kullanıcılarını halka arz öncesinde NuSócios adlı bir program aracılığıyla şirkette ortak olmaya davet ediyor.

Brezilya merkezli Nubank müşterileri artık mobil uygulamalarında şirketin hissesini nasıl talep edileceğine ilişkin talimatları bulabiliyor.

Nubank, 9 Kasım’da başlatılan NuSócios adlı yeni bir program aracılığıyla, “milyonlarca” müşterisine ücretsiz olarak Brezilya Depozito Makbuzları (BDR) sağlıyor.

Kampanya, Nubank kullanıcılarını profesyonel yatırımcılar olmasa bile, yatırım yapabilecekleri ve borsanın nasıl çalıştığını öğrenebilecekleri konusunda güçlendirmeye odaklanmış gibi görünüyor.

Brezilya Depozito Makbuzları 12 aylık bir hak kazanma süresine tabidir ve bu süre zarfında Nubank, müşterilerini borsa hakkında bilgi edinmeye ve hisselerini B3 borsasında alıp almama konusunda karar vermeye davet ediyor.