NRx Pharmaceuticals 5 milyon dolarlık kilometre taşı ödemesi aldı

NRx Pharmaceuticals 5 milyon dolarlık kilometre taşı ödemesi aldı

RADNOR, Pa. – Klinik etapta bir biyofarmasötik şirketi olan NRx Pharmaceuticals, Inc. (NASDAQ:NRXP), Alvogen, Inc. ve Lotus Pharmaceutical Co. ile iştirakinin bir modülü olarak 5 milyon dolarlık bir kilometre taşı ödemesi aldı. Ltd. (1975.TW) ile iştirakinin bir modülü olarak 5 milyon dolarlık bir kilometre taşı ödemesi aldı ve ilaç adayı NRX-101’in geliştirilmesinde kıymetli bir adım attı.

Bugün açıklanan ödeme, Alvogen ve Lotus ile yapılan güncellenmiş muahede kapsamındaki kilometre taşının birinci dilimidir. Fonlar, NRX-101’in ABD Besin ve İlaç Dairesi (FDA) ile yapılacak faz 2 toplantısına kadar devam eden gelişimini destekleyecek. Hızlandırılmış kilometre taşı ödemesi karşılığında Alvogen ve Lotus, NRx Pharmaceuticals’ın ismi pay senetlerini 0,40 $ kullanım fiyatından satın almak için üç yıl geçerli olacak 4,1 milyon varant alacak. FDA ile planlanan 2. etap sonu toplantısından olumlu bir sonuç çıkması halinde 4 milyon dolar daha ödenecek.

NRX-101 şu anda intihar eğilimli bipolar depresyon için bir tedavi olarak geliştirilmektedir ve FDA tarafından araştırma maksatlı bir Çığır Açan Terapi olarak belirlenmiştir. Acil kilometre taşının ötesinde NRx, muhakkak satış eşiklerine ulaşılmasına bağlı olarak net satışlar üzerinden artan royalti ödemelerinin yanı sıra gelecekteki geliştirme ve satış kilometre taşlarında 320 milyon dolara kadar almaya hazırlanıyor.

Alvogen ve Lotus ayrıyeten NRX-101 için gelecekteki geliştirme ve ticarileştirme maliyetlerini de üstlenecek. NRx Pharmaceuticals’ın CEO’su Stephen Willard, ortakların NMDA-antagonist ilaçların intihar eğilimli bipolar depresyonu tedavi etme potansiyeline duydukları inançtan duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

NRx Pharmaceuticals ayrıyeten intihar eğilimli depresyonun tedavisi için NRX-100 (IV ketamin) üzerinde çalışmaktadır ve bu ilaç, klinik deneyler ve çeşitli sıhhat otoritelerinden alınan bilgilere dayanarak Yeni İlaç Başvurusu için sunulacaktır. Şirkete, akut intihar eğilimi tedavisinde ketamin geliştirilmesi için FDA tarafından Fast Track Designation verilmiştir.

NRX-101’in ilerlemesi, kuvvetli biyoteknoloji finansman ortamında gezinmeye devam eden NRx Pharmaceuticals için çok değerli bir finansal ve stratejik kilometre taşını temsil ediyor.

Bu haber NRx Pharmaceuticals tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

NRx Pharmaceuticals (NASDAQ:NRXP), ilaç adayı NRX-101 için 5 milyon dolarlık bir kilometre taşı ödemesi almasını kutlarken, şirketin mali sıhhati ve piyasa performansı yatırımcılar için ek bir bağlam sağlıyor. Piyasa kıymeti 44,79 milyon dolar olan ve -1,05’lik negatif fiyat/kazanç (F/K) oranıyla mevcut kârlılık eksikliğini yansıtan NRx, kıymetli finansal zorluklarla karşı karşıya. Şirketin işletme geliri, 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki ayda 33,07 milyon dolar ziyan göstermekte ve bu da başarılı ilaç geliştirmenin ve potansiyel FDA onaylarının finansal geri dönüş için ehemmiyetinin altını çizmektedir.

Yatırımcılar, son üç ayda %55,2’lik kıymetli bir getiri ve yalnızca geçen hafta %28,32’lik bir getiri ile şirketin son pay senedi performansında cüret bulabilirler. Bu çıkarlar, muhtemelen şirketin klinik ilerlemeleri ve iştirak kilometre taşlarıyla beslenen yatırımcı inancının arttığını göstermektedir.

Bununla birlikte, NRx Pharmaceuticals’ı yakından takip edenler için InvestingPro Tips tarafından vurgulanan kritik konular var. Analistler, şirketin süratli nakit yaktığını ve kısa vadeli yükümlülüklerinin likit varlıklarını aştığını, bunun da likidite zorlukları yaratabileceğini belirtiyor. Ayrıyeten, analistler şirketin bu yıl kâra geçmesini beklemiyor ve bu yatırımın spekülatif niteliğini vurguluyor.

Daha derinlemesine tahlil isteyen yatırımcılar için InvestingPro NRx Pharmaceuticals hakkında ek bilgiler sunuyor. Yatırımcıların NRx’e yapacakları yatırım hakkında daha şuurlu bir karar vermelerine yardımcı olabilecek 11 InvestingPro İpucu daha mevcut. Bunları daha fazla keşfetmek için https://www.investing.com/pro/NRXP adresini ziyaret edin ve PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık yahut iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanın.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR