NRL, Avustralya Kripto Borsası Swyftx ile Üç Yıllık Anlaşma İmzaladı

NRL, Avustralya Kripto Borsası Swyftx ile Üç Yıllık Anlaşma İmzaladı

Avustralya’nın en hızlı büyüyen kripto borsalarından biri olan Swyftx, ülkenin Ulusal Rugby Ligi (NRL) ile açıklanmayan bir meblağ için üç yıllık bir anlaşma imzaladı.

Çarşamba gün, gerçekleştirilen basın açıklamasına göre anlaşma, Swyftx’i ligin “resmi değişim ortağı” olarak taçlandırıyor.

Şirket, Swyftx markasının stadyumlardaki LED tabelaların yanı sıra yılda 100 milyondan fazla izleyiciye sanal tabela yayınında görüneceğini söyledi.

Swyftx CEO’su Ryan Parsons, “Bu, NRL ve Swyftx için belirleyici bir ortaklık ve Avustralya kripto endüstrisi için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor” dedi. “Kripto ve dijital varlık yatırımlarının tipik bir portföyün parçası olduğu artık açık ve Avustralyalıların bu yeni teknolojiyi benimsediğini görmek harika.” Diye ekledi.

Anlaşmanın maliyeti açıklanmazken, bir Swyftx sözcüsü miktarın Singapur merkezli borsa Crypto.com‘un Avustralya Futbol Ligi (AFL) ile geçen ay yaptığı 25 milyon dolarlık (18 milyon ABD Doları) anlaşmadan daha büyük olduğunu söyledi.

Sözcü, “Avustralya’daki en büyük kripto spor sponsorluğu olduğuna inanıyoruz” İfadelerini kullandı.

Ocak ayında Crypto.com, AFL ve kadın AFLW liginin resmi kripto değişim ortağı olarak bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Gerçekten de, spor organizasyonları ve kripto işletmeleri arasındaki anlaşmalar giderek daha sık hale geliyor.

Sözcüye, anlaşmanın Crypto.com’un ülkedeki kripto reklamcılığından daha fazla pay almak için yaptığı baskıya doğrudan bir yanıt olup olmadığı sorulduğunda, Swyftx’in “zaten bir süredir doğru ortaklığını aradığını” söyledi.

Brisbane merkezli Swyftx’in geçen yıl müşteri tabanının %1200 oranında arttığını açıklamıştı. Şirket, 2021’in başında yaklaşık 40.000 olan müşteri sayısının yıl sonunda 500.000‘in üzerine çıktığını dile getirdi.