NOWPayments, Ticaret Uzmanlarının SHIB Tokenlerini Yakmasını Kolaylaştıracak

NOWPayments, Ticaret Uzmanlarının SHIB Tokenlerini Yakmasını Kolaylaştıracak

Bir kripto ödeme işlemcisi olan NOWPayments, kripto ticaret uzmanlarının Shiba Inu (SHIB) tokenlerini yakmasına izin verecek isteğe bağlı bir özellik ekleyecektir.


Yakma, sonsuza kadar dolaşımdan kaldırılacağından emin olmak için SHIB tokenlerinin kullanılamaz bir adrese gönderme sürecini ifade eder. Süreç, hisse senedi geri alımlarıyla karşılaştırılabilir. Kripto para biriminin arzını azaltarak ve talebi artırarak, kripto para biriminin savunucuları, yılın en iyi performans gösteren kripto para biriminin fiyatını artırmak istiyor.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, SHIB’nin toplam dolaşımdaki arzı ilk 1 katrilyon tokenden 549 trilyon tokene düştü.[/box]

Mayıs ayında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Shiba Inu kripto para biriminin takma adlı kurucusu Ryoshi‘den aldığı “hediyenin” %90’ını temsil eden 410 trilyon SHIB tokenini yaktı. Rus-Kanadalı programcı ayrıca belirteç yaratıcılarından gelecekte rızası olmadan kendisine herhangi bir belirteç göndermemelerini istedi.

Shiba Inu topluluğu şimdi konuyu kendi ellerine alıyor, geçen hafta 545 milyon rekor kırdı ve deflasyonu daha yüksek bir vitese yükseltti.

Sürekli token yakmalarına ve artan tüccar kabulüne rağmen, Shiba Inu, Ekim ayı sonunda kaydedilen rekor seviyesinden hala %60’tan fazla aşağıda.

Dünyanın en büyük kripto ödeme hizmeti olan BitPay, bu ayın başlarında Shiba Inu için entegre destek sağladı.