Novogratz: ”Jerome Powell’ın Politikaları Kripto Endüstrisini Yavaşlatabilir”

Novogratz: ”Jerome Powell’ın Politikaları Kripto Endüstrisini Yavaşlatabilir”

ABD başkanı Joe Biden’ın Jerome Powell’ı ikinci bir dönem için FED başkanı olarak yeniden atamaya karar vermesinden memnun olmayan Mike Novogratz’a göre Jerome Powell‘ın politikaları, tüm kripto para birimi endüstrisini yavaşlatabilir.

Novogratz, Jerome Powell’ın politikalarının pazarın büyümesine zarar verebileceğine inanıyor. Novogratz, CNBC ile yaptığı röportajda Powell’ın ABD’nin siyasi ve ekonomik gerçekliğini gerçekten anlamadığını ve bu nedenle piyasaların onun görev süresi hakkında karamsar bir görüşe sahip olduğunu ima etti.

Kripto piyasası hakkında konuşan Novogratz, Powell’ın özellikle “makro hikayede” bazı değişiklikler yaptıktan sonra yeniden atanmasının ardından insanların kripto konusunda geri çekilmeye başladığını söyledi:

“ABD’de oldukça kötü bir şekilde enflasyon ortaya çıkıyor, yani, görebiliyoruz ki, Fed biraz daha hızlı hareket etmek zorunda kalacak… Bu, tüm varlıkları yavaşlatır. Nasdaq’ı yavaşlatırdı. Oranları düşündüğümüzden çok daha hızlı artırmaya başlamamız gerekirse, kriptoyu yavaşlatır.”

BTC Yeniden Test Bekliyor, bitcoin, powell, fiyat, seviye

Amerika Birleşik Devletleri, yıllık %6,2 ile 30 yılın en yüksek enflasyonunu yaşıyor. Dolayısıyla şimdi, dünyanın en büyük 46 ekonomisinden 39’unun yıldan yıla daha yüksek enflasyon göstermesiyle, sonuçların dünya çapında şok dalgası yaratmaya başladığını hepimiz görebiliyoruz.

Mike Novogratz, Powell’ın başka bir görev için güvene sahip olduğunu savundu, bu da işini riske atabilecek eylemlerini ölçmeye gerek kalmadan politikalarında daha da agresif olabileceği anlamına geliyor. 

Ancak Mike Novogratz büyük bir kripto destekçisi olarak biliniyor ve durmayı düşünmüyor. Galaxy Digital‘in CEO’su olarak, kriptodaki kısa vadeli iniş ve çıkışlar için daha uzak bir geleceğin umut verici göründüğünden emin olmak için piyasa eğilimlerini ve beklentilerini incelemesi gerekiyor.