HaberlerKripto Para Haberleri

Nobel Ödüllü Paul Krugman, Kripto Paraların Bir Ponzi Sistem Olduğunu Söyledi

Paul Krugman, kripto paraların uzun süre hayatımızda rol alacak bir saadet zinciri olduğuna inanıyor.

Tanınmış Amerikalı ekonomist Paul Krugman kripto paralar hakkında daha önce de pek çok kez olumsuz söylemlerde bulunmuştu. 

Nobel Ödüllü Krugman, kripto para birimlerine karşı olumsuz duruşunu bir kez daha sergiledi ve dijital varlıkları Ponzi şeması ile karşılaştırdı.

Paul Krugman Kripto Paraları Hedef Aldı

Son zamanlarda kripto paraların sert düşüşler yaşaması olumsuz yorumları daha da fazla ateşledi. Bu yorumculara Krugman’da katıldı.

Ünlü ekonomist New York Times’a verdiği bir röportajda, dijital varlıkları uzun süredir devam eden bir ponzi sistem olarak nitelendirdi.

Krugman, kripto paralara yatırım yapmanın, yanıltıcı bir ortam yarattığını belirtti ve sonunda bir piramit şemasına dönüşen, dolandırıcılık biçimine çok benzediğini dile getirdi.

Bunun yanında bu tür bir aldatmacanın kısa süre içinde ortadan kalkmayacağına söyledi ve şunları ekledi:

”Bir saadet zinciri bu kadar uzun süre devam edebilir mi? Aslında evet. Bernie Madoff dolandırıcılığını neredeyse yirmi yıldır yürütüyordu ve mali kriz müdahale etmeseydi daha da uzayabilirdi.”

Ek olarak, Krugman kripto para birimlerini altınla ilişkilendirdi. Bazı kripto para birimlerinin değerli metalin dayanıklılığı ile rekabet edebileceğini belirtti:

“Bir veya iki kripto para biriminin bir şekilde benzer bir ömre sahip olacağı düşünülebilir.”

Ünlü ekonomist ek olarak Amerikan hükümetinin, tıpkı 1930‘larda altında yaptığı gibi kripto paralara karşı da ciddi önlemler alabileceğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu