Nirvana NFT’leri Önümüzdeki Ay Açık Artırmaya Çıkacak

Nirvana NFT’leri Önümüzdeki Ay Açık Artırmaya Çıkacak

Nirvana hayranları, geçen haftaki kripto para birimi çöküşünden sonra en sevdikleri grubun blok zincirinde ölümsüzleştirilmiş tarihinin bir parçasına sahip olma fırsatına erişebilecekler.

20 Şubat 2022‘de Nirvana’nın daha önce hiç görülmemiş görüntüleri ve eserleri ile bir müzayede düzenlenecek. Müzayede, 5 Nisan 1994’te intihar eden ikonik grubun lideri Kurt Cobain‘in doğum günü ile aynı gün gerçekleşecek.

Nirvana Blockchain’de Ölümsüzleştirildi

Müzayedede, 1 Ekim 1991’de, Nevermind albümünün yayınlanmasından altı gün önce, Philadelphia’daki JC Dobbs’ta bir grup konseri sırasında fotoğrafçı Faith West tarafından çekilen 27 resim ve daha önce hiç görülmemiş 15 sanat eseri yer alacak.

Şu anda Rarible’da sergilenen görüntüler, siyah beyaz fotoğrafların yanı sıra bazı psychedelic renk düzenlemelerini ve çeşitli hareketli resimler içeren bazı GIF’leri kapsıyor.

Açık artırmaya çıkacak Nirvana NFT'lerinden biri.  Kaynak: Rarible
Açık artırmaya çıkacak Nirvana NFT’lerinden biri. Kaynak: Rarible

Müzayede, Pop Legendz tarafından organize ediliyor. Grubun rock sahnesinde efsanevi bir statü kazandığı göz önüne alındığında tokenlerin fiyatının yüksek olması bekleniyor.

Aktarılan bilgilere göre her görüntünün fiyatı 1ETH ve 67ETH arasında başlayacak. Ancak açık artırma muhtemelen çok daha yüksek fiyatlarla sona erecek.