Bitcoin HaberleriHaberler

Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin için Kurumsal Talebin Zayıf Olduğunu Söyledi

JPMorgan'ın stratejisti, mevcut Bitcoin fiyat seviyelerinin kurumsal yatırımcılar için çekici olmadığını belirtti.

JPMorgan Küresel Pazar Stratejisi Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou, yakın zamanda popüler kripto para birimi Bitcoin hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Panigirtzoglou, dünyanın en büyük kripto para birimine yönelik zayıf kurumsal talebi vurguladı ve kurumsal talebin artması için önce 30.000 Dolar’ın altına düşmesi gerekebileceğini söyledi.

Deneyimli yönetici, büyük oyuncuların en son Bitcoin düşüşünde alım yapmadığını da sözlerine ekledi. Panigirtzoglou diyor ki:

“Şu anda kurumsal yatırımcılara 50.000 Dolar veya 60.000 Dolar’ın Bitcoin için cazip bir seviye gibi görünüp görünmediğini sorarsanız, büyük olasılıkla hayır diyeceklerdir. Kurumsal ilginin önemli ölçüde artması için Bitcoin’in 30.000 doların altına düştüğünü görmemiz gerekebileceğinden korkuyorum.

Bitcoin fiyatı Nisan 2021‘deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 Dolar’dan yaklaşık %40 daha düşük. Ancak Elon Musk‘ın son yorumları, dünyanın en büyük kripto para biriminin son 24 saatte yaklaşık %12 artmasını sağladı.

BTC’nin piyasa hakimiyeti bugün %45‘i geçerek Mayıs 2021‘den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Panigirtzoglou, LinkedIn’de paylaştığı bir gönderide, Bitcoin vadeli işlemlerinin 2018‘den bu yana ilk kez geriye doğru kaydığını söyledi.

Ek olarak, kurumsal BTC fon akışlarındaki düşüşe dikkat çekti ve “Bitcoin fon akışlarına baktığımda, burada dipten satın alma zihniyetine dair bir kanıt yok” dedi.

CoinShares, haftalık dijital fon akışı raporunda, BTC yatırım ürünlerinde Haziran 2021’in ilk haftasında 141 milyon dolar değerinde çıkış gördüğünü belirtti .

Panigirtzoglou “Kripto piyasalarında yaşanan geçen ayki düzeltmede, BTC vadeli işlemlerinin 2018‘den bu yana ilk kez geriye doğru kaydığını gördük. Bu alışılmadık bir gelişme ve şu anda düzenlenmiş CME vadeli işlem sözleşmelerini kullanma eğiliminde olan kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin talebinin ne kadar zayıf olduğunun bir yansıması” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu