HaberlerKripto Para Haberleri

Nijerya Merkez Bankası Yöneticisi: “Dijital Para Birimleri Canlanacak”

Nijerya Merkez Bankası yöneticisi Godwin Emefiele, kripto para birimlerinin Nijerya'da hayata geçirilebileceğini söyledi.

Nijerya Merkez Bankası (CBN) yöneticisi Godwin Emefiele, daha önceki zamanlarda bankalara kripto para alanında hizmet vermemeleri yönünde talimat vermişti.

Bundan birkaç ay sonra Emefiele, ülkesinin dünyanın önde gelen kripto para merkezlerinden biri olduğunu kabul etti.

Yönetici, Birçok Nijeryalının Kripto Paraları Kucakladığını Söyledi

Bu arada, bir rapor birçok Nijeryalı’nın bazı kripto para birimlerini benimsemesinden duyduğu hoşnutsuzluğu ifade ediyor. Emefiele’nin açıklamaları şu şekilde:

Araştırmamızı yaptık ve insanlarımızın önemli bir yüzdesinin pekte iyi olmayan kripto para birimlerine dahil olduğunu gördük. Beni yanlış anlamayın, bazıları meşru olabilir ama çoğu gayri meşru.

Nijerya’nın kripto para birimlerine ve ortaya çıkan diğer Fintech’e olan ilgisi her geçen gün artmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre ülkedeki kripto para birimi ticaret hacimlerinin arttığı gözlemlendi.

Kripto Piyasasındaki Dalgalanmalar

Bu arada Emefiele, küresel kripto endüstrisindeki olayları yakından takip ediyor. Zaman zaman kripto para piyasasının güvenlik açıklarını vurgulamak için Elon Musk‘ın BTC hakkındaki değişen görüşlerini kullanmaya çalışıyor .

Geçtiğimiz haftalarda Musk, BTC ve genel olarak kripto piyasası hakkında bir dizi yorum yaptı ve bu, kripto para fiyatlarının düşmesine neden oldu. Emefiele durumu şöyle açıkladı:

Pazarın çöktüğünü gördük. Başlangıçta Elon Musk tweet atarak 1.5 milyar dolar yatırım yapacağını söyledi. En son paylaşımlarında ise birkaç endişeyi dile getirdi ve kripto para birimi düştü.

Bu arada, merkez bankasının dijital bir para birimi yaratma taahhüdünü belirtmesine rağmen, Emefiele, bunun için net bir zaman vermedi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu