HaberlerKripto Para Haberleri

Nicolas Maduro Venezuela’nın Kripto Paraların Benimsenmesinde Öncü Bir Rol Oynadığını Söyledi

Başkan Nicolas Maduro, geçen hafta Bloomberg ile yaptığı röportajda Venezuela'nın kripto para birimlerinin benimsenmesinde öncü olduğunu belirtti.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkenin kripto para birimlerinin benimsenmesinde önemli rol oynadığını söylüyor. Ancak, Venezuela’nın resmi kripto para birimi olan Petro token, uluslararası pazarlarda yeterli ivmeyi kazanamadı.

Başkan Nicolas Maduro, Kripto Para Birimi Alanında Venezuela’nın Öncü Olduğunu Düşünüyor

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela’nın kripto paraları benimseme konusundaki öncü eylemini tekrar doğruladı.

Maduro, Bloomberg’e verdiği röportaj sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan, Venezuela’nın kripto para birimlerinin para politikasında çok önemli bir rol oynayan ilk ülkelerden biri olduğu konusunda şunları söyledi:

Venezuela, kendi kripto para birimi olan Petro’yu yarattı ve birçok insanın ulusal ve uluslararası ticaret yapmasına izin verdi. Venezuela, tüketicilerine bir pencere açan dünya çapında bir kripto para birimi işletim sistemi yarattı.

Venezuela, kripto para birimlerinin dünya pazarlarında daha az öneme sahip olduğu 2017 senesinde Petro ağını yarattı. Yayınlanmasının arkasındaki ilk amaç, ABD tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçınmaktı. 

Ancak Venezuela, yasal ödeme aracı olarak Bitcoin’i benimseyen El Salvador modelini uygulamadı. Venezuela’nın neden bu yolu seçmediği sorulduğunda, Maduro şunları söyledi:

Tüm kripto para birimleri Venezuela’da dolaşabilir, para birimlerini ve kripto para birimlerini kolayca birleştirebilir. Venezuela’dan Euro, dolar, yuan, Rus rublesi veya bolivar alabilir ve herhangi bir kripto para birimi satın alabilirsiniz. Petro’ya sahip olabilir ve onları dolara ya da Bitcoin’e çevirebilirsiniz.

Venezuela, en büyük kripto para birimi kullanımına sahip ülkelerden biri. Kripto para birimleri, çok sayıda Venezuela vatandaşının hayatında önemli bir rol oynuyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu