Nicholas Merten’e Göre Bitcoin Yükseliş Öncesi Düşebilir

Nicholas Merten’e Göre Bitcoin Yükseliş Öncesi Düşebilir

Kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin‘in (BTC) yeni zirvelere yükselmeden önce bir sonraki destek seviyesi testinde başarısız olabileceğini söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda, DataDash sunucusu 489.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in kısa vadeli görünümünün bazıları için güçlü görünse de, 2022 baharında hızla yükselmeden önce BTC’nin 35.000 $ aralığının altına düşmesini beklemeleri gerektiğini söyledi. Merten:

“Bence teknik analiz yapan çoğu insan, birkaç işlem gününün yeniden test edilmesinden sonra [45 bin dolar aralığını] size gösterecektir, artan bir destek düzeyimiz var ve bu harika.

Ama dürüst olmak gerekirse, daha yüksek bir dip ayarlamadan ilk büyük sıçramamızı gerçekleştirdik…

Bu gerçekten iyiye işaret değil.

Bu nedenle, birkaç hafta önce bu dezavantaja sahip olmamıza rağmen, önümüzdeki birkaç gün içinde başarısız bir şekilde trend çizgisinin altına düştüğümüzde burada oynayacağından inanılmaz derecede eminim. Destek sağlamak için muhtemelen bizi [30.000-35.000$ aralığına] aşağı inmeye ve bir süre konsolide etmeye yönlendirecek.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Ethereum Yeni Bir Cüzdan Rekoru Daha Kırdı

Merten’e göre BTC, gelecek yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gören bir kurtarma aşamasını başlatmalı.

“Uzun vadeli eğilim, iyimser.

Daha önceki bir direnç aralığıyla artan bir destek aralığında yüksek temel desteği oluşturuyoruz…

Uzun vadede, bu, BTC için değerlemede gerçekten sıçramaya başlayabileceğimiz, piyasa değerinin bu yüksek diplerde yerleşmeye başlayabileceği ve gerçekten daha yüksek gidiş trendine başlayabileceğimiz o bahar temelini oluşturuyor. 2022’ye kadar 150.000-200.000 dolarlık bir fiyat hedefine ulaşmak ve Bitcoin’e multi-trilyon dolarlık bir değerleme sağlamak.”

Bitcoin yazı yazılırken 47.500 dolardan el değiştiriyor.