HaberlerKripto Para Haberleri

NFT Sanat Galerileri Dijital Sanat Eserlerinin Geleceği Mi?

NFT sanatı bir endüstri olarak hızla gelişmeye devam ederken, yeni bir trend ortaya çıkıyor: o da benzersiz sanat eserlerinin değiştirilemez parçalarını içeren fiziksel NFT galerileri.

Bitcoin Sanat Galerisi’ni destekleyen şirket olan Nexo’nun VIP ilişkiler yöneticisi ve kurucu ekip üyesi Teodora Atanasova, iki günlük BTC 2021 konferansı sırasında 100‘den fazla sanat eserinin satıldığını söyledi.

Atanasova, hem geleneksel sanat dünyası hem de kripto endüstrisi için” “Kriptoyu insanların gözlerine ve dokunuşlarına getirmemiz gerekiyor” diye ekledi.

Ek olarak bu ayın başlarında, Dallas’ta, İlk kez bir NFT sanat galerisi Pop-up’ı gerçekleşti. Etkinliğe, Dallas merkezli bir ajans olan Artist Uprising ev sahipliği yaptı.

Dallas’ta yalnızca geçen ay çevrimiçi dijital sanat satışlarında toplu olarak 1 milyon doların üzerinde hasılat elde eden NFT sanatçılarının birkaç bireysel sanat eserine yer verildi.

Artist Uprising CEO’su Merrick Porchéddu, etkinliğe 200’den fazla kişinin katıldığını ve açık artırmalarda NFT satışlarının devam ettiğini söyledi:

“Birçok baskı ve iki güzel sanat tuvali satıldı. ‘Making of NFT Gallery IRL’ belgeseli de çekildi. Ayrıca, şimdi NFT galerimizi bölgelerine getirmek isteyen üç ilçemiz var.”

Haziran ayının başlarında Miami’nin ilk NFT sanat galerisini açan şirket olan Blackdove’un kurucusu Marc Billings, NFT sanat galerilerinin biçim ve işlev açısından geleneksel galerilerden farklı olmadığını söyledi.

Ancak geleneksel sanat galerilerinin hem teknoloji hem de koleksiyoner ilgisi açısından NFT sanatçısının ihtiyaçlarını karşılayamadığını ve bu nedenle özel NFT galerilerine kapı açtıklarını ifade etti.

Gerçek mekanlarda sergilenen dijital NFT sanat eserlerine ek olarak, NFT sanatçıları dijital yaratımlarıyla ilişkili fiziksel parçalar da yaratmaya başladılar.

Fiziksel NFT sanat galerileri bu eserlerin sergilenmesine izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda ana akımın ilgisini çekmeye de yardımcı oluyor.

2021 yılında dünyanın dört bir yanında 10‘dan fazla NFT sanat galerisi, sergisi ve müzayedesi açıldı. NFT galerinin sayıları da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu