NFT projesi, Teksas’ın başkentinde kripto yanlısı reklam panolarını kaplıyor

NFT projesi, Teksas’ın başkentinde kripto yanlısı reklam panolarını kaplıyor

Okuyucuları dijital varlık piyasasına yönlendiren bir web sitesinin kurucusu, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında farkındalığı artırmak için Austin’de bir kampanya başlattı.

Marketcap.guide kurucusu Sam Feldman, Temmuz ayından bu yana Teksas’ın başkenti çevresinde Bitcoin ( BTC ), NFT’ler ve kripto alanının diğer yönleri hakkında farklı bir mesaj paylaştığını söyledi.

Feldman, finansmanın büyük bir bölümünün reklam panolarının drone fotoğraflarının tokenleştirilmesinden ve elde edilen NFT’nin satılmasından geldiğini söyledi.

Feldman, Solana’daki (SOL) NFT’lerin satışlarını tamamen başlatmadan önce mevcut reklam panolarına 624.000 dolardan fazla harcama yaptığını iddia ediyor.

Kurucu, satışlardan elde edilen gelirin %70‘ini reklam panolarını finanse etmek için kullanmayı planlıyor, geri kalanı da ekibine gidiyor.

Feldman, “İnsanlara sadece bir reklam panosunun resmini satmıyoruz,” dedi. Bunun yanında Austin, Tesla gibi teknoloji şirketlerinin yanı sıra bir dizi kripto ve blok zinciri firmasına da ev sahipliği yapıyor.

Son yedi ayda şehrin etrafına çok sayıda reklam panosu yerleştirildiğinde, birçok bölge sakini karışık tepkilerle dikkat çekti.

Reddit kullanıcısı jimatx “İnsanları varlığınızın gerçek olduğuna ikna etmek için reklam panoları satın almanız gerekiyorsa, o zaman belki de o kadar gerçek değildir.” İfadelerini kullandı.

Feldman, reklam panosu şirketlerinden birinin başlangıçta siyasi bir reklamınkine benzer bir sorumluluk reddi istemesine rağmen, kripto yanlısı mesajların yayınlanmasının yolunun büyük ölçüde düzenleyici ve yasal engellerden uzak olduğunu söyledi.