NFT Pazaryeri Rarible, Tezos ile Entegrasyonu Başlattı

NFT Pazaryeri Rarible, Tezos ile Entegrasyonu Başlattı

NFT pazarı Rarible, hisse kanıtı blok zinciri Tezos ile entegrasyonunu başlattı. Tezos aynı zamanda video oyunu devi Ubisoft tarafından NFT alanına girişi için kullanılan blok zinciri oldu.

Bilindiği üzere NFT endüstrisi her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bireysel ve kurumsal pek çok yatırımcı bu alana büyük ilgi gösteriyor. Rarible’da NFT pazaryerleri arasında oldukça güçlü bir konuma sahip.

Rarible’ın Tezos ile entegrasyonu, platformun Ethereum ve Flow’dan sonra desteklenen üçüncü blok zincirini işaret ediyor. Stratejik işbirliği kapsamında Rarible, Tezos NFT’lerini öne çıkaracak ve Tezos ekosisteminde bulunan projelerin ikincil satışlarını destekleyecek.

Tezos, özellikle 2021 yılında yaptığı anlaşmalar ile piyasada büyük ses getirdi. Şirket, ortaklıklara hız kesmeden devam ediyor.

Ubisoft’un NFT alanına  girişi, oyunculardan karışık eleştiriler aldı, ancak Rarible’ın kurucu ortağı ve ürün başkanı Alex Salnikov, bu gelişmeyi doğal bir adım olarak görüyor.

Salnikov bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Blockchain oyununun bir sonraki büyük endüstri olduğu oldukça açık”

Salnikov, “Orada kimin daha önce olacağına dair bir yarış var. Gelecekte çok daha fazla gelişme göreceğiz” İfadelerini kullandı.

Rarible ve Tezos ayrıca 10 Tezos tabanlı sanatçının eserlerini içeren Blazing Futures adlı bir NFT koleksiyonunu da piyasaya sürecek. Koleksiyon, bugünden itibaren yalnızca Rarible’da mevcut olacak.