NFT Ölçeklendirme Platformu Immutable, Finansman Turunda 200 Milyon Dolar Topladı

NFT Ölçeklendirme Platformu Immutable, Finansman Turunda 200 Milyon Dolar Topladı

Takas edilemez token (NFT) ölçeklendirme platformu Immutable, Singapur devlet yatırım fonu Temasek liderliğindeki C Serisi finansman turunda 2,5 milyar dolarlık bir değerlemeyle 200 milyon dolar topladı. Fonlar, Immutable Gaming Studio ve M&A faaliyetlerinin ölçeklendirilmesi de dahil olmak üzere küresel genişleme için kullanılacak.

Turdaki diğer katılımcılar arasında Mirae Asset, ParaFi Capital, Declaration Partners ve Tencent Holdings vardı.

En son finansman turu hakkında Reuters‘a verdiği demeçte şirket, geçen yıl 410 milyon dolarlık bir değerlemeyle para topladı. 60 milyon dolarlık B Serisi turu Eylül’de kapandı.

Sidney merkezli Immutable, popüler NFT oyunları “Gods Unchained” ve “Guild of Guardians”ı geliştiriyor. Şirket ayrıca işletmelerin oyunlar, pazar yerleri ve uygulamalar oluşturması için bir katman 2 NFT altyapı platformu olan Immutable X’i de yarattı.

NFT ölçeklendirme platformu, mevcut 165 kişilik ekibi ikiye katlayarak, önümüzdeki 12 ay içinde 200 çalışanı ekibine eklemeyi planlıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: SEBA Bank Yöneticisi, Kripto Düzenlemelerinin Kabulü Hızlandıracağına İnanıyor

NFT ile ilgili platformlar, son zamanlarda çok sayıda yatırım ve artan değerlemeler elde etti. Ocak ayının başlarında, NFT pazarı OpenSea, 13,3 milyar dolarlık bir değerlemeyle 300 milyon dolar topladı. Ve bundan kısa bir süre sonra, Amerikan Ulusal Futbol Ligi yıldızı Tom Brady tarafından ortaklaşa kurulan platform olan Autograph, Andreessen Horowitz (a16z) ve Kleiner Perkins tarafından yönetilen bir B Serisi turunda 170 milyon dolar topladı.