HaberlerKripto Para Haberleri

İki Afrika Kraliyetinin Portrelerini İçeren Afrika NFT Sanat Sergisi Açıldı

MOOMA'nın ilk NFT vitrini olacak sergide Goran Pin veya Portraitist'in çalışmaları yer alacak.

Afrika sanat eserlerini tanıtan bir platform olan Modern Afrika Sanat Galerisi ve Yaşam Tarzı Müzesi (MOOMA), geçtiğimiz günlerde 30 günlük bir NFT (benzersiz dijital varlık) Modern Afrika Sanatı Sergisi başlattı.

MOOMA’nın ilk NFT vitrini olacak sergide Goran Pin veya Portraitist’in çalışmaları yer alacak. Bir Hırvat vatandaşı olan Pin, kripto sanat ortamının sınırlarını birçok düzeyde zorlayan bir sanatçı olarak biliniyor.

MOOMA’nın internet sitesinde yapılan bir açıklamaya göre , bu serginin ana sahnesini Portratist’in “Krallar ve Kraliçeler Koleksiyonu” oluşturacak.

Artık pek çok sanatçı bu alanda ciddi atılımlar yapmaya başladı. Goran Pin’de bunlardan biri olarak yer alıyor.

Momaa

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Tüm dünyanın kraliyet ailelerinin ilk NFT koleksiyonudur ve Kings and Queens Koleksiyonu’ndaki 32 portreden 30’u, bu kişilerin aynı anda blok zincirinde basılan ilk portreleridir.

Açıklamada da yer aldığı gibi, Potraitist’in koleksiyonunda yer alacak olan iki Afrika asili, Kral Letsie III ve Kral Mswati III’ün portreleri olacak.

MOOMA, sanatçının yine de tüm Kings and Queens Koleksiyonunun açık artırma satışını beklemeye almayı seçtiğini belirtiyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu