NFL, Los Angeles’taki Super Bowl’da sanal NFT biletleri sunacak

NFL, Los Angeles’taki Super Bowl’da sanal NFT biletleri sunacak

NFL, Çarşamba günü yaptığı duyuruda 13 Şubat’ta Los Angeles’ta Super Bowl LVI‘ya katılan her taraftarın benzersiz bir NFT alacağını bildirdi.

Duyuruya göre, Super Bowl LVI, NFL’ye etkinlikte hayranlarla etkileşim kurma ve kutlama aracı olarak NFT’ler sunma konusunda özel bir fırsat sağladı.

NFL’nin kulüp iş geliştirme bölümünde kıdemli başkan yardımcısı olan Robert Gallo, kulübün normal sezonda taraftarlara sanal hatıra bileti NFT’leri sunmaya başladığını kaydetti.

Gallo, “Bu programı sezon sonu boyunca ve nihayetinde Los Angeles’taki Super Bowl LVI’da sürdürmek için ivme sağlayan, türünün tek örneği olan bu hayran deneyimiyle büyük başarıya tanık olduk” dedi.

Gallo’ya göre, hayranlar özellikle sezonun en büyük oyunu için sanal bilet NFT’lerini hevesle topluyorlar. Gallo, özelleştirilmiş Super Bowl NFT’leri sunmanın NFL’nin maç deneyimini geliştirdiğini söyledi.

NFL, çarşamba günü, Super Bowl LVI’ya katılan takımlar, Los Angeles Rams ve Cincinnati Bengals için kulübe özgü NFT’leri yayınladı. Sanal NFT biletleri, Polygon blok zincirinde basıldı ve NFL’nin resmi NFT web sitesinde görüntülenebiliyorlar.

Ulusal Futbol Ligi, Los Angeles’taki Super Bowl LVI‘yı anmak için sınırlı sayıda NFT’lerden oluşan başka bir koleksiyon hazırlayarak değiştirilemez tokenlere (NFT’ler) geçmeye devam ediyor.

Gallo, NFL’nin Kasım 2021’de taraftarlara ücretsiz olarak NFT şeklinde sanal hatıra biletleri yayınlamaya başladığını söylemişti. Ocak ayının ortasına kadar kulüp 250.000‘den fazla ücretsiz NFT dağıttı.