Next Earth, Bugüne Kadarki En Büyük Yardım Bağışını Yaptı

Next Earth, Bugüne Kadarki En Büyük Yardım Bağışını Yaptı

Next Earth Aralık ayında  topluluk tabanlı bir DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) aracılığıyla çevresel olaylara 330 BNB (yaklaşık 204.000 USD) bağışladı.

Next Earth platformundaki tüm arazi satın alımlarının %10‘u hayır kurumlarına bağışlanır ve arazi sahipleri hangi hayır kurumlarının fon alacağını belirlemek için oy kullanır.

Aralık ayındaki bağışların sahibi, Amazon Watch (215 oy ve buna bağlı olarak 86.84 BNB), Kiss the Ground (56 oy ve buna bağlı olarak 22.62 BNB), SEE Turtles (53 oy ve buna bağlı olarak 21.41 BNB) ve The Ocean Cleanup (alıcı) oldu.

Bu gruplar, topluluk tarafından belirlenen tahsis ile çevresel nedenlere olan bağlılıklarına göre seçildi. Next Earth platformu, Binance Smart Chain blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve sanal arazileri temsil etmek için NFT’leri (karşılaştırılamaz tokenler) kullanır.

Arazi sahipleri, blok zincirine kaydedilen tüm işlemlerle mülkleri üzerinde sanat eseri satın alabilir, satabilir ve hatta çizebilir.

Bu, mülkiyet ve kullanım haklarını izlemek için güvenli ve şeffaf bir yol sağladığı için Next Earth‘ü sürdürülebilir topluluklar oluşturmak adına ideal bir platform haline getiriyor.

Ek olarak Next Earth şu anda gaz ücretlerini daha da azaltmak, istikrarı ve erişilebilirliği artırmak için Poligon ağına geçiş yapıyor.

Next Earth, Ağustos 2021‘deki lansmanından bu yana yüz binlerce dolar bağışlayarak çevresel olaylara şimdiden önemli katkılarda bulundu.

Next Earth, hem kullanıcı tabanında hem de hayırsever bağışlarda büyüyerek virüsle mücadelede gerçek bir fark yaratmaya hazır görünüyor.