New York Belediye Başkanı Piyasa Düşerken Maaşını Bitcoin Olarak Aldığı İçin Pişman Değil

New York Belediye Başkanı Piyasa Düşerken Maaşını Bitcoin Olarak Aldığı İçin Pişman Değil

New York‘un yakın zamanda yemin eden Demokrat Belediye Başkanı Eric Adams, kripto piyasasının yakın zamanda darbe almasına rağmen ilk Bitcoin maaş çekini kabul etmekten pişmanlık duymuyor.

New York Belediye Başkanı Bitcoin Çöküşünden Etkilenmedi

Cuma günü kripto piyasasının çift haneli satışlarında, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin 35.000 $ civarına bir düşüş gerçekleştirdi. Ne yazık ki NYC Belediye Başkanı Eric Adams aynı gün ilk Bitcoin ödemesini aldı. O zamandan beri, kripto fiyatı düşmekten başka bir şey yapmadı.

Balinalar veya büyük kripto yatırımcıları kenara çekildikçe BTC 41 bin doların üstünden 35 bin doların altına düştü. Bu, Adams’ın maaşının %16’nın üzerinde değer kaybettiği anlamına geliyor. Yine de, maaşının bir kısmı silinmiş olsa bile kriptoyu destekleme niyetini açıkça ortaya koyuyor.

New York Eyalet Senatosu‘nun eski üyesi ve Brooklyn Borough Başkanı Adams, Pazar günü CNN röportajında ​​​​Bitcoin kumarından pişman olup olmadığına dair bir cevap vermedi; ancak bunu borsaya yatırım yapmakla karşılaştırdı. Ayrıca New York’un teknoloji dostu bir şehir olmasını istediğini ve bunun bir kısmının daha önce bu gelişen teknolojiye erişimi reddedilen gençlerin işe alınmasını gerektireceğini söyledi.

Adams; “Bitcoin’in amacı, New York şehrinin teknolojiye açık olduğu mesajını göndermektir. New York şehrinde büyük miktarda yeni teknoloji görmek ve gençlerimizi bu yeni gelişen pazarlara katılmaya teşvik etmek istiyoruz” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Devrimden korkan Myanmar’ın askeri hükümeti kripto ve VPN’leri yasaklamak istemiyor

Özünde, kısa vadeli piyasa aksaklıkları, günlük ticaret zihniyetlerine sahip kripto yatırımcılarına yaptıkları gibi onu sinirlendirmiyor gibi görünüyor.

Adams, geçen Kasım ayında göreve başladığında ilk üç maaş çekini %100 bitcoin ile alacağına söz vererek kripto yanlısı bir tavır sergiledi. Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı düzenlemeleri nedeniyle maaş doğrudan kriptoda ödenmeyecek; bunun yerine, başlangıçta ABD doları cinsinden verilecek ve ardından amiral gemisi kripto para birimine dönüştürülecekti.

Adams’ın desteği dikkat çekici çünkü New York önde gelen bir finans merkezi olmasına rağmen, ülkenin çoğu kripto işlemi için lisansları zorunlu kılan katı kripto para yasalarından bazılarına maruz kalıyor.