New York Belediye Başkanı Neden Kripto Eğitiminden Yana?

New York Belediye Başkanı Neden Kripto Eğitiminden Yana?

New York‘un yeni seçilen Belediye Başkanı Eric Adams, son röportajlarından birinde, şehrin okullarında blockchain teknolojisi ve kriptonun öğretilmesini seveceğini açıkladı.

New York‘ta kripto eğitimi

Röportajda seçilen Belediye Başkanı, Bitcoin hakkında tutkulu ve meraklı gençlerin onu sokakta durdurup Bitcoin’in ne olduğunu sormasını söyledi. Ona göre, amiral gemisi varlığının “tüm dünyadaki mal ve hizmetler için yeni bir ödeme yöntemi” olduğunu açıkladı.

Şehirdeki okullarda bu düşünce düzeyinin teşvik edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Onun sözleriyle, şehir “okullarımızı teknolojiyi öğretmek ve mal ve hizmetler söz konusu olduğunda bu yeni düşünme biçimini öğretmek için açmalı”.

Kriptoya yaklaşımı hakkında konuşan Eric Adams, varlıkların değişken doğası nedeniyle alana büyük miktarda zarar verdiğini açıkladı. Bununla birlikte, bu kayba rağmen, New York’u “bu inovasyon ne olursa olsun inovasyon için bir merkez” yapmakta ısrar ederken endüstri hakkında yükselişini sürdürüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Eric Adams, New York’un Bir Kripto Para Birimine Sahip Olmasını İstiyor

Belediye Başkanı Bitcoin ile maaş alacak

Bitcoin tutkusunun bir kanıtı olarak Eric Adams, ilk üç maaş çekini dijital altından almayı taahhüt etti. Bu şekilde, şehirdeki işçilerin ödemelerini kripto olarak nasıl alabileceklerini de keşfedecekti.

Eric Adams

Eric Adams

Onun adımı sektör için büyük bir artı olsa da, kripto maaşları alma niyetini de açıklayan Miami’nin kripto yanlısı Belediye Başkanı Francis Suarez‘in ayak izlerini takip edecekti. Miami belediye başkanı, şehirdeki kripto para sürücülerinin çoğu için birkaç kez haberlerde yer aldı.

Bloomberg‘e göre, New York ve Miami arasındaki dostane rekabet, ülkedeki diğer şehir liderlerini kripto endüstrisine karşı daha dostane bir duruş sergilemeye teşvik edebilir.