New Jersey’de Bir Banka, Müşterilere Kripto Para Birimi Satın Alma, Satma ve Tutma Olanağı Sağlayacak

New Jersey’de Bir Banka, Müşterilere Kripto Para Birimi Satın Alma, Satma ve Tutma Olanağı Sağlayacak

New Jersey‘de 1874‘ten beri hizmet sunan Manasquan Bank, perakende müşterilerine bankanın mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sağlamak için Bakkt şirketi ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Manasquan Bank, Müşterilerine Kriptoya Erişim Sağlayacak

Merkezi, Wall Township/New Jersey’de bulunan ortak bir topluluk bankası, banka müşterilerine kripto para birimleri satın alma, satma ve tutma olanağı sağlayacak. Manasquan Bank bu kararı Salı günü Bakkt Holdings, Inc. (NYSE: BKKT) tarafından yayınlanan bir basın açıklamasında duyurdu. New Jersey bankası, kişisel ve ticari bankacılık hizmetleri sunuyor ve Middlesex, Monmouth ve Ocean County’de on beş ayrı şubesi bulunuyor.

Bakkt’ın Manasquan Bank ile ortaklığı, şirketin gelecek programının bir parçasıdır. Manasquan Bank’ın CEO’su James Vaccaro, bankanın geleceğe öncülük etmeye odaklandığını açıkladı.

Vaccaro yaptığı açıklamada, “Büyümeyi yönlendirmeye ve müşterilerimize dijital ekonomiye katılmaları için yeni fırsatlar sunmaya odaklandık” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Eski bir Sony Life çalışanının kripto para servetine FBI tarafından el konuldu

Bakkt: Manasquan Bank Müşterilerine Ek Varlık Seçeneği Olarak Kripto Para Birimilerini Tercih Edebilmeleri İçin Giriş Noktası Sağlayacak

Bakkt, 2021’in sonuna doğru bir dizi hamle yapıyor ve son zamanlarda Ekim ortasındaki bir SPAC birleşmesinden sonra halka açıldı. Bakkt ayrıca halka arzdan bir hafta önce Google ile ortaklık kurmuştu. Geçen ay Bakkt, şirketin Ethereum (ETH) hizmetleri sunmayı planladığını açıkladı. Bakkt’ın baş gelir sorumlusu Sheela Zemlin, Manasquan Bank ile ortaklık hakkında şunları söyledi: “Bu, Manasquan Bank müşterilerine ek bir varlık seçeneği olarak kripto para birimini benimsemeleri açısından bir giriş noktası sağlamak için inanılmaz bir fırsat.”