NCSoft’un Hisse Fiyatı, 2022’de NFT Oyunlarını Başlatma Planları Arasında %30 Arttı

NCSoft’un Hisse Fiyatı, 2022’de NFT Oyunlarını Başlatma Planları Arasında %30 Arttı

Güney Koreli oyun geliştiricisi NCSoft, 2022’de değiştirilemez token (NFT) tabanlı oyunları piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. NCSoft’un finans direktörü Hong Won jun bunu şirketin 11 Kasım’da üçüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında duyurdu.

Hong’a göre, planlanan NFT oyun çalışmaları, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunları (MMORPG) şeklinde olacak ve çıkış tarihleri ​​2022‘nin ikinci çeyreği için planlanıyor.

NCSoft’un NFT tabanlı oyun çalışmaları, oyuncuların ödüllendirildiği P2E modelinde olacak. NCSoft, oyunları oynamak için ödül olarak kullanmak üzere kendi kripto tokenlerini yaratmayı düşünüyor.

Hong, “Ayrıca NCSoft tarafından geliştirilen ve dağıtılan tüm oyunlara oyna-kazan oyun modelini uygulamayı düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Duyurunun bir parçası olarak Hong, gelişmekte olan NFT oyun alanının 13.67 milyar dolarlık şirket için işleri büyütmek adına bir fırsat sağlayacağını da belirtti.

Blockchain tabanlı oyuna geçiş, şirketin dövüş sanatları rol yapma oyunu “Blade & Soul 2”nin başarısız olmasının ardından ve Ağustos-Eylül ayları arasında 3,7 milyar doların üzerinde piyasa değeri kaybetmesinin ardından geldi.

NCSoft’un NFT oyun duyurusu, şirketin hisse senedi fiyatını %30 artırarak 592.000 Kore wonundan (501.57 Dolar) 786.000 Kore wonuna (665.94 Dolar) yükseltti.

Bugünkü duyuru, Güney Kore’de blockchain tabanlı P2E oyunlarının artan çekiciliğinin bir başka göstergesini de sunuyor. Örneğin, Güney Koreli oyun stüdyosu WeMade Co tarafından üretilen, kripto bileşenli bir MMORPG olan Mir4, Steam platformunda popüler hale geldi.