NBA ürün tasarımcısı, dünyadaki açlığın sona ermesine yardımcı olmak için blok zinciri teknolojisini kullanıyor

NBA ürün tasarımcısı, dünyadaki açlığın sona ermesine yardımcı olmak için blok zinciri teknolojisini kullanıyor

Shawn Kurz, NBA için ürün tasarlamadığı veya büyük perakendecilere kahve tedarik etmediği zamanlarda, blockchain teknolojisinin yardımıyla dünyadaki açlıkla savaşıyor.

Geleneksel yardım sistemlerinin eksikliklerini gidermek için motive olan Kurz, küresel açlığı hedefleyen hayır girişimlerini desteklemek için blok zinciri tabanlı bir ekosistem kullanan FoodChain Global‘ı (FCG) kurdu.

FCG, bir blockchain geliştirme ekibine liderlik etmek için eski bir askeri sistem mühendisi olan Cody Boyd‘un yardımını aldı.

FCG, FoodChain Global token (FOOD) ve nonfungiable tokenlar (NFT’ler) gibi dijital varlık ürünlerini piyasaya sürdü ve kârı gıda bankalarına gıda tedarik etmek için kullanıyor.

Kurz, projenin küresel açlığa karşı mücadeleyi genç nesillere taşımayı hedeflediğini söyledi. Ekip, Y kuşağına ve GenZ’ye hitap eden dijital ürünleri sürekli olarak sağlamayı hedefliyor:

“Küresel açlık kriziyle mücadele etmeye devam etmek için gelecek nesillerle ilişki kurmalı ve ürünler sağlamalıyız. Aynı zamanda ürünleri ilgi çekici ve etkileşimli hale getirmeliyiz.”

Kurz’a göre, mevcut blok zinciri projelerinin birçoğu, özellikle meme kripto para birimleri, gerçek dünyaya çok az katkı sağlıyor.

Şu anda FCG, Poligon tabanlı gıda tokenleri, NFT’ler ve kripto odaklı giyim mağazasını piyasaya sürdü. Gelirler, Queensway’deki Daily Bread Food Bank ve Haven’a yiyecek sağlamak için kullanıldı.

Kurz, “Normalde hayır kurumlarına bağış yapanların çoğu sadece bağış yapıyor ve hiçbir zaman bu paranın harcandığına dair somut bir kanıt göremiyor” diyor. Ancak FCG kurucusu, FOOD tokenleri satın alan kişilerin paralarının nereye gittiğini Polygon’un blok zinciri gezgini aracılığıyla kolayca takip edebileceklerinden bahsetti.