NBA Top Shot NFT’leri, Kevin Durant reklamından sonra toparlanmaya başladı

NBA Top Shot NFT’leri, Kevin Durant reklamından sonra toparlanmaya başladı

Kripto piyasası zarar görse bile, NFT’ler hala göz kamaştırıcı miktarlarda para kazanmaya devam ediyor. En büyük NFT pazarı olan OpenSea, Ocak ayında şimdiye kadarki 3.5 milyar dolarlık satışla geçen hafta aylık rekorunu kırdı. Üstelik bunu yaklaşık 15 gün içerisinde yaptı.

Bunun yanında NBA Top Shot NFT koleksiyonu, son 30 gün içinde yeniden canlanıyor. NFT dünyasında, Bored Apes , Meebits ve World of Women gibi PFP (profil resmi) koleksiyonlar uzun süre manşetlerden düşmedi.

NFT piyasası geçen Haziran ayında adeta çöktü. Ağustos ayında tekrar yükseldiğinde, Top Shot koleksiyonu ilgiyi kaybetmişti. NFT topluluğunun derinliklerindeki pek çok kişi, Top Shot’ı “NFT lite” olarak gördü, çünkü dolar ile satın alımlara izin verdi.

Koleksiyon, şimdi geri dönüş yapıyor gibi görünüyor ve bu konuda NBA yıldızı Kevin Durant‘in payı oldukça büyük denilebilir. Koleksiyonun ikincil piyasa satışları, CryptoSlam verilerine göre son 30 günde %72 arttı ve 53.8 milyon dolarlık satış yaptı.

NBA Top Shot, bu hafta Durant’ın yer aldığı yeni bir TV ve sosyal medya reklam kampanyası başlattı ve ilk kez Top Shot paketi satın alanlara ücretsiz bir Durant NFT’leri sundu.

Bu arada NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket olan Dapper Labs, basketbolun ötesine geçti. Dapper, bu hafta sonu kendi Flow blok zincirinde basılan ve NBA Top Shot’a benzer Ultimate Fighting Championship (UFC) Strike NFT koleksiyonlarını piyasaya sürecek.