Bitcoin HaberleriHaberler

Eski Bitcoin Yatırımcısı Nassim Taleb, BTC’nin Olası Tüm Düzeylerde Başarısız Olduğunu Söyledi

Nassim Taleb, Bitcoin'e bakışını tersine çevirerek şimdi BTC'yi tarihin en kırılgan varlıklarından biri olarak nitelendiriyor.

“The Black Swan” ve “Antifragile” gibi çok satan kitapların yazarı Nassim Taleb, uzun süredir Bitcoin savunucusu olarak biliniyordu.

Risk yönetimi uzmanı ve eski yatırımcı Nassim Nickolas Taleb, Bitcoin kripto para birimi hakkındaki son söylemleri ile sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı.

Başarılı yazar, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC’ye yönelik yükseliş düşüncelerini tersine çevirdi.

Taleb, artık bir para birimi, güvenli liman ve enflasyona karşı koruma konusunda Bitcoin’in gerçek değerinin sıfır olduğunu düşünüyor.

Eski yatırımcı yakın zamanda yayınlanan makalesinde, yeni düşüncelerini ayrıntılı olarak açıklayarak, tarihte BTC kadar kırılgan çok az varlık olduğunu söyledi.

Geçmişte Taleb, Bitcoin konusunda son derece olumluydu ve genellikle insanların piyasalarda sermaye kontrollerinden kaçınmasına yardımcı olabileceğini paylaşmıştı.

[affiliate_news2 id=”3935″]

İki yıl önce, kendi ülkesi Lübnan’daki ekonomik kriz sırasında, insanlar bankaların kapanmasını ve para çekme işlemlerini ciddi biçimde kısıtlamasını protesto etmek için sokaklara döküldüklerinde Bitcoin’in merkez bankalarının sunduğu para biriminin yerini alacak bir dijital varlık olarak işlev görebileceğini tweetlemişti.

2018‘de BTC’yi “ilk organik para birimi” ve fiat para üzerindeki toplam hükümet kontrolüne karşı yardımcı olabilecek bir “sigorta poliçesi” olarak adlandırdı. Ancak görünüşe göre Taleb, BTC’e olan inancını yitirmeye başlıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu