NASCAR, GigLabs İle Kendi NFT Pazarını Yaratıyor

NASCAR, GigLabs İle Kendi NFT Pazarını Yaratıyor

Dünyanın önde gelen otomobil yarışları ve işletme şirketlerinden biri olan NASCAR, önemli bir gelişmeyi duyurdu. Yapılan açıklamalara göre NASCAR, binlerce ücretsiz hatıra NFT’si ile birlikte kendi NFT pazarını başlattı.

Son zamanlarda, 8 NASCAR pistine sahip bir şirket olan Speedway Motorsports, yeni bir NFT pazarında GigLabs ile ortaklık kurdu. 

RaceDayNFT.com, NASCAR merkezli ilk NFT pazarı oldu. Speedway Motorsports’un baş strateji sorumlusu Mike Burch, yeni gelişme hakkında ”Koleksiyonculuk her zaman NASCAR’ın büyük bir parçası olmuştur” dedi.

Hayranların tepkisine bağlı olarak Burch, gelecekteki fırsatları “sınırsız” olarak nitelendiriyor. Bu, IndyCar Serisi veya NHRA gibi diğer NASCAR kuruluşlarıyla ilgili NFT’leri de içerebilir.

Yeni RaceDayNFT pazarı açıldığında, bir sonraki Bristol yarışı için 10.000 hatıra bileti NFT’si ücretsiz olarak sunulacak. Bunlardan 500‘ü rasgele altın biletleri içerecek. NFT’lerde Burch’a göre ses veya ses efektleri olacak. 

Dört yarış ve dolayısıyla dijital koleksiyon için dört bileşen bulunuyor. Etkinliğin herhangi bir katılımcısı, daha fazla NFT olanağı sunan bir QR kodunu tarayabilir. 

Bu yılın başlarında NASCAR sürücüsü Landon Cassill, şirkette tamamen kripto ile ödeme alan ilk kişiydi. Şirket, hayranlardan olumlu tepkiler alan dijital biletler ve yarış programları başlattı.

Yetkililer bu NFT‘lerin taraftarları, yarış ve sürücülerle daha önce hiç olmadığı kadar birbirine bağlamada büyük bir rol oynayacağını dile getirdi.