Morgan Stanley e.l.f. Beauty’nin Notunu Tam Pahalanmış Büyüme Beklentilerini Münasebet Göstererek Düşürdü

Morgan Stanley e.l.f. Beauty’nin Notunu Tam Pahalanmış Büyüme Beklentilerini Münasebet Göstererek Düşürdü

e.l.f. Beauty, Inc. (ELF) Pazartesi günü Morgan Stanley tarafından Overweight’ten Equal-Weight’a düşürüldü. Morgan Stanley analistleri şirketin payları için fiyat maksadını 137 dolardan 168 dolara yükseltti.

Analistler, Amerika Birleşik Devletleri tüketici pay senetlerine ait raporlarında, “en yüksek gelir devrinin geldiğini” ve 2024 yılı boyunca piyasa trendlerinde değişiklikler beklediklerini belirtti.

Firma tarafından ELF’nin notunun düşürülmesi iki ana nedene bağlanıyor. Birinci neden, pay fiyatındaki kıymetli artışın akabinde mevcut piyasa değerlemesinin ELF’nin büyüme potansiyelini tam olarak yansıtıyor üzere görünmesidir. Bu artış, COVID-19 pandemisinden evvel 2020’nin başından bu yana on kat ve 2023’ün başından bu yana neredeyse üç katlık bir artışı içeriyor.

Firmaya nazaran ikinci neden, “ELF’nin yaklaşan üçüncü mali çeyrek raporundan sonra kurumsal performans ve ABD perakende satış bilgilerindeki büyümede daha kuvvetli karşılaştırmalarla müsabakası olasıdır ve bu da hem şirketin temellerinde hem de pay fiyatında kısa vadeli istikrarsızlığa yol açabilir.”

Analistler ayrıyeten pay senedinin “kısa vadede daha az elverişli risk/ödül dengesine” ve temel tahlil perspektifinden güçlü bir uzun vadeli büyüme fırsatı olarak görmeye devam ettikleri şirketin paylarına yatırım yapmak için daha avantajlı bir fiyata değindi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çeviri edilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakınız.

Kaynak: Investing TR