Morgan Stanley, cazip değerleme nedeniyle Salesforce’u birincil tercih olarak seçti

Morgan Stanley, cazip değerleme nedeniyle Salesforce’u birincil tercih olarak seçti

Salesforce (CRM) payları, Morgan Stanley’nin Pazartesi günü yüksek oranda tavsiye edilen yatırım olarak sınıflandırma kararının akabinde yaklaşık %1 oranında artış gösterdi. Bankanın analistleri, Salesforce’un potansiyel yararlar ve riskler ortasındaki güçlü istikrarını vurguladı.

Salesforce payları için olumlu ‘Overweight’ değerlendirmesini ve 350 dolarlık amaç fiyatını koruyan banka, şirketin gelir direncinin yatırımcıların beklediğinden daha güçlü olduğuna ve şirketin kar marjlarını uygunlaştırma potansiyeli olduğuna inanıyor. Bu da Salesforce paylarına ait optimist görüşün temelini oluşturuyor.

Morgan Stanley, “Salesforce’un pay fiyatındaki yükseliş, büyük ölçüde şirketin kar elde etme kabiliyetindeki gelişmelerden kaynaklanıyor ve bu da piyasa değerleme katsayısında bir artışa müsaade veriyor” dedi.

“Salesforce’un eşsiz müşteri etkileşim süreçleri yelpazesi ve sistemlerindeki kapsamlı müşteri bilgileri, yapay zeka odaklı uygulamalardan yararlanmak için Salesforce’a güçlü bir pozisyon sağlıyor” diye devam ettiler.

Banka ayrıyeten, Bilgi Bulutu’nun Salesforce’un gelecekteki yapay zeka odaklı tahlillerinin başarısı için çok değerli bir bileşen olduğu görüşünde ve şirketin yakın vakitte revize edilen eser paketleri ve fiyatlandırma stratejilerinin cazip yararlarını vurguluyor.

Banka, “Salesforce payları, Genel Kabul Görmüş Muhasebe Unsurlarına (GAAP) nazaran büyüme ve raporlanan çıkarlara nazaran ayarlandığında şu anda başka büyük yazılım şirketlerinden değerli ölçüde daha düşük fiyatlandırılıyor ve cazip bir yatırım fırsatı sunuyor” dedi.

Bu makale AI’nin yardımıyla hazırlanmış ve çevrilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakınız.

Kaynak: Investing TR