Morgan Creek Capital CEO’su, Bitcoin’in beş yıl içinde 250.000 Dolara ulaşacağına inanıyor

Morgan Creek Capital CEO’su, Bitcoin’in beş yıl içinde 250.000 Dolara ulaşacağına inanıyor

Bitcoin’in fiyatı son 30 günde %22‘den fazla geriledi. Dünyanın en büyük kripto para biriminin yıl sonuna kadar 100.000 ABD Dolarını aşacağına yönelik dair tahminler, diplomatik olarak ifade etmek gerekirse, aşırı iyimser görünmeye başlıyor.

Yine de Morgan Creek Capital’in CEO’su ve yatırım sorumlusu Mark Yusko, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 250.000 ABD Doları değerinde olacağına inancını koruyor. Bitcoin’in ABD doları cinsinden şu anki düşük fiyatının saçma olduğunu düşünüyor.

Başarılı CEO, Bitcoin’in laik ve döngüsel dinamikleri, Bitcoin vadeli ETF’lerinin piyasa üzerindeki etkisi, yatırımcıların kripto alanında serveti nasıl dağıtması gerektiği ve yaklaşan fırsatlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Yusko, “Kısa vadede, fiyatlar düştüğünde, son birkaç haftadır olduğu gibi, insanların biraz tedirgin olmaya ve bu uzun vadeli eğilimleri ve temelleri sorgulamaya başlaması ilginç” dedi.

Yusko, Bitcoin’in gerçek değeri açısından olması gerekenin altında yer aldığını söyledi ve fiat para birimlerinin gerçek değerdeki değişiklikleri gizleyebileceğini iddia etti.

Yönetici, konuşmalarının devamında “ABD hisse senetlerine bakarsanız, tüm zamanların en yüksek seviyelerini yaşıyoruz. Bunun nedeni, değer kaybeden bir varlık olan doları ifade etmemizdir.” İfadelerini kullandı.

Kasım ayının sonunda, ABD Tüketici Fiyat Endeksi enflasyonu, 1982‘den bu yana en yüksek seviye olan %6,8’de bulunuyordu. 19 üyeli avro bölgesindeki enflasyon oranı %4,9’a ulaşmıştı.

Genellikle güvenli liman varlığı ve enflasyonist baskılara karşı koruma olarak lanse edilen Bitcoin, Ekim ayının başından bu yana ilk kez 50.000 ABD Dolarının altına düştü.

Yusko, Bitcoin’in düşüşünü Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı bir dizi ABD borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesine bağlıyor.