Monzo Bank, kriptoyu keşfetmek için 500 milyon dolar topladı

Monzo Bank, kriptoyu keşfetmek için 500 milyon dolar topladı

Monzo Bank Kriptoları Keşfedecek

Financial Times‘a göre, Birleşik Krallık‘ta bir banka olan Monzo, Abu Dabi Büyüme Fonu liderliğindeki 500 milyon dolarlık bir finansman turunu güvence altına aldıktan sonra 4,5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Accel ve Goodwater gibi mevcut destekçilerin yanı sıra yeni yatırımcılar Coatue Management ve Alpha Wave Ventures da tura katıldı.

Yeni değerleme, daha önce yıllık raporlarında finansal olarak devam etme kabiliyeti konusunda iki uyarı alan şirket için servetin tersine çevrildiğini temsil ediyor. Ancak Financial Times raporuna göre, yeni müşteri kayıtlarındaki artış sayesinde gelirler ikiye katlandı.

Monzo başlangıçta ​​ayrıca yeni ürün alanlarına girmeyi planlıyor. Monzo kısa süre önce şimdi satın al, sonra öde (BNPL) aracını başlattı ve rapora göre kripto para birimi ticaretini araştırıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto CEO’ları ve ABD Temsilciler Meclisi Bir Araya Geldi

Monzo CEO’su TS Anil Financial Times’a verdiği demeçte, “Rekor gelirler gördük, yeni ürünler ve araçlar piyasaya sürdük ve hizmetlerimizle ilgili listelerde üst sıralarda yer almaya devam ettik. Bazı inanılmaz yetenekleri işe aldık” dedi.

Neobank’ın değerlemesi, bazı Avrupalı ​​rakiplerine kıyasla hala sönük kalıyor. Temmuz ayında, Revolut’un değerlemesi, SoftBank Vision Fund ve Tiger Global liderliğindeki 800 milyon dolarlık bir turun ardından 33 milyar dolara yükseldi. Son zamanlarda, N26, 900 milyon dolarlık bir E Serisi turunun ardından 9 milyar dolar değerindeydi. Ancak banka, değeri 1,5 milyar dolar olan eski rakibi Starling’i gölgede bıraktı.