Monica Rizzolli’nin NFT Koleksiyonu 1 Saatten Kısa Sürede Tükendi

Monica Rizzolli’nin NFT Koleksiyonu 1 Saatten Kısa Sürede Tükendi

Monica Rizzolli‘nin “Fragments of an Infinite Field” koleksiyonu bir saatten kısa sürede tükendi. Sanatçının çalışmaları potansiyel olarak sonsuz bir yeşillik alanı içindeki çiçekleri betimliyor.

Üretken bir sanatçı, NFT platformu olan Art Blocks‘taki bir satışla 1.623 Ethereum (yaklaşık 5.38 milyon dolar) kazandı.

Monica Rizzolli’nin 1.024 parçadan oluşan ‘Fragments of an Infinite Field’ koleksiyonu dün Hollanda’da Art Blocks Curated’da 10 Ethereum’dan başlayan fiyatlarla açık artırmayla satıldı. Tüm parçalar bir saatten az bir sürede tükendi.

Koleksiyondaki bireysel parçalar NFT pazar yeri OpenSea’de 69 ethere kadar (yaklaşık 229.000 Dolar) el değiştirdi. Setteki en düşük fiyatlı parçalar tarafından belirlenen “taban fiyatı” şu anda kabaca 13.4 ether (yaklaşık 44.500 Dolar) seviyesinde bulunuyor.

Takma adlı Cozomo de’ Medici ve JDH gibi çok takip edilen NFT koleksiyoncuları, setteki parçaları bir araya getirmek için yüz binlerce dolar harcadı .

Rizzolli, projeyi anlatan tanıtım yazısında, “kompozisyonun ana çevresel parametresi, yılın bir mevsiminin belirlenmesidir” dedi ve ekledi:

“Mevsim, manzaranın renklerini belirler ve her biri için yazın yağmur, kışın kar, sonbaharda düşen yapraklar ve ilkbaharda polen gibi belirli fenomenleri tanımlar.”