Moneygram, Sınır Ötesi Pilot Program İçin Stellar İle Birlikte Çalışıyor

Moneygram, Sınır Ötesi Pilot Program İçin Stellar İle Birlikte Çalışıyor

Bu ayın başlarında Stellar sahiplerinin USDC’yi nakit olarak değiştirmek için Moneygram konumlarına erişebilecekleri ve bunun tersini şahsen yapabilecekleri bir ortaklık anlaşması ortaya çıktı. Şu anda Moneygram’ın 200 ülkede 350.000’den fazla lokasyonu var.

Stellar’ın İcra Kurulu Başkanı Denelle Dixon, blok zinciri ve fiziksel dünyalar arasında etkili bir köprü oluşturduğu için bunun Stellar için çok büyük olduğunu söyledi:

“Bu, Stellar ağı ve Stellar ağının parçası olan cüzdanlar için çok büyük.”

O zamandan beri Stellar, bu işlevi denemek için bir ABD pilot programı başlattığını duyurdu. Kripto para biriminin benimsenmesi hakkında çok şey söylense de, bu ortaklık daha da ileriye götürülürse, bu açıdan ileriye doğru büyük bir adım atıldığına işaret ediyor.

Moneygram, Stellar’da pilot programı deniyor

Hem Moneygram hem de Stellar, Stellar USDC ile nakit finansmanı ve yerel para birimi ödemesini etkinleştirmek için entegrasyonlar üzerinde çalışıyor.

Kurulumu denemek için katılımcı Moneygram lokasyonlarında nakit giriş ve nakit çıkış transferleri için bir ABD pilot programı şu anda yayında.

Yetkililer, Stellar kullanıcılarının uluslararası para gönderebileceğini ve USDC’yi Moneygram tarafından desteklenen herhangi bir nakit para birimiyle değiştirebileceğini de ekliyorlar:

“MoneyGram ve SDF, ABD’de canlı bir nakit giriş ve nakit çıkış pilotu başlatarak ortaklıktaki ilk önemli dönüm noktasına ulaştı. Pilot katılımcılar artık katılımcı MoneyGram lokasyonlarında dijital cüzdanlarına para yatırabilir ve Stellar USDC aracılığıyla uluslararası ödeme gönderebilir. ”

Moneygram, firmanın blockchain teknolojisini tanıyan ve kullanan ilk finansal hizmet şirketlerinden biri olması bakımından bir nevi trend belirleyicisi oldu.