Bitcoin HaberleriHaberler

MoneyGram Bitcoin’e Erişimi Genişletiyor

Para transferi devi MoneyGram, artık fiziksel mağazalarında Bitcoin alım satımını kolaylaştıracağını söylüyor.

MoneyGram bir basın bülteninde, müşterilerin fiat para birimleri kullanarak Bitcoin satın almalarını ve amiral gemisi kripto para birimini ABD’deki binlerce yerde nakde dönüştürmelerini sağlamak için Coinme ile ortaklık kurduğunu açıkladı. MoneyGram Bitcoin hamlesi ile büyük bir kesimden olumlu geri dönüşler aldı. Şirket yetkililerinden biri şu açıklamalarda bulundu:

MoneyGram ve Coinme entegrasyonu, müşterilerin nakit olarak bitcoin satın almaları ve bitcoin varlıklarını nakit olarak çekmeleri için hızlı ve kolay bir yol sağlayacak. Bu sistem Bitcoin’i ilk kez kullanmak isteyen müşteriler için özel olarak tasarlandı.

MoneyGram Bitcoin İşlemleri Kısa Süre Sonra Diğer Ülkelerde Kullanıma Sunulacak

Genişleme planları arasında, hizmetin bu yılın ikinci yarısında yurtdışındaki belirli pazarlara genişletilmesi ve gelecekte başka kripto varlıklarının eklenmesi yer alıyor. MoneyGram konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Hizmet önümüzdeki haftalarda ABD’de başlayarak belirli MoneyGram lokasyonlarında sunulacak. Kısa süre sonra ek ülkelerde de kripto para birimleri kullanıma sunulacak.

Coinme ile ortaklık, MoneyGram’ın Ripple ile ilişkisini askıya aldığını duyurmasından aylar sonra geldi. Askıya alma, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’ı XRP biçiminde yasadışı olarak menkul kıymet satmakla suçlayan bir dava açmasının ardından geldi .

CNBC’de 2018 yılında yapılan bir röportajda , piyasa düzenleyicisinin Ripple’a dava açtığı eski SEC başkanı Jay Clayton, Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını belirtti ve şunları söyledi:

“Kripto para birimleri: Bunlar, egemen para birimlerinin yerine geçerler, dolar, euro, yen yerine Bitcoin. Bu tür bir para birimi menkul kıymet değildir. “

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu