Altcoin HaberleriHaberler

Monero’da Bulunan Hatanın İşlem Gizliliğini Etkileyebileceği Bildirildi!

Monero geliştiricileri, yeni tanımlanan hata için bir yazılım düzeltmesi üzerinde çalışıyor.

Gizlilik odaklı kripto para birimlerinden biri olan Monero’nun ( XMR ) geliştiricileri, kullanıcıların işlem gizliliğini potansiyel olarak etkileyebilecek bir hata tespit etti.

Dün, resmi Monero Twitter hesabından önemli bir paylaşım yapıldı. Kullanıcılar, Monero’nun tuzak seçim algoritmasında tespit edilen oldukça önemli bir hata konusunda uyarıldı.

Hata, ilk olarak yazılım geliştiricisi Justin Berman tarafından tanımlandı. Geliştiriciler, hatanın adresler veya işlem miktarı hakkında herhangi bir bilgi için risk oluşturmadığını, bunun yerine yalnızca bir XMR işleminin oluşumunu izlemeye izin verdiğini vurguladı.

Geliştiriciler “Paralar asla çalınma riski altında değildir.” ifadelerini kullandı. Reddit’teki bir XMR kullanıcısına göre, yeni keşfedilen hata geçmişten gelen işlemleri etkiliyor.

2014 yılında piyasaya sürülen XMR, güvenli, özel ve izlenemez işlemleri desteklemek için tasarlanmış, tüm işlemlerinin %100 izlenemez ve bağlanamaz kalmasını sağlamak için özel bir şifreleme türü kullanan, gizlilik odaklı büyük bir kripto para birimidir.

[affiliate_news2 id=”4391″]

Monero, piyasa değerine göre 29. kripto para birimi olarak yer alıyor. XMR 24 saatte %3,8 düşüşle 222 dolardan işlem görüyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu