Altcoin HaberleriHaberler

Siber Güvenlik Uzmanı Rick Holland: ”Monero Suçluların Tercih Ettiği Bir Kripto Para Birimidir”

Digital Shadows'un bilgi güvenliği sorumlusu Rick Holland, Monero'nun gizlilik simgesi olarak adlandırıldığını söyledi.

Siber tehdit istihbarat şirketi Digital Shadows‘un bilgi güvenliği sorumlusu Rick Holland, CNBC’ye verdiği bir röportajda , Monero’nun gizlilik simgesi olarak adlandırıldığını ve suçlular arasında dikkat çektiğini söyledi .

Holland, Monero’nun dolandırıcılara BTC blok zinciri tarafından entegre edilen izleme mekanizmalarından ve araçlardan daha fazla özgürlük sağlayan bir kripto para birimi olduğunu düşünüyor.

Bitcoin hala ilk tercih edilen kripto para birimi

Kurumsal firmaların fidye ödemelerine yardımcı olan şirketlerden Digitalmint, tüm fidye ödemelerinin %90 ila %95‘inin hala Bitcoin ile yapıldığını söyledi.

Ancak Monero, suçluların çıkarlarına karşı çalışan bazı dezavantajlara rağmen giderek daha popüler bir seçenek haline geliyor.

Holland, daha bilgili suçluların kesinlikle Monero kullandığını söyledi. Bunun nedeni olarak neredeyse tüm işlem ayrıntılarını gizleyen kendi blok zincirine sahip olmasını gösterdi.

Monero, işlemin miktarını, alıcıyı ve göndereni gizler. Hatta hacker grubu REvil, Monero ile ödeme yapan kurbanlara indirim yapacağını bile söyledi.

Monero’nun Geleceği

Güvenlik yazılımı şirketi Ultimaco’nun eski bir yöneticisi olan Fred Theil, CNBC ile yaptığı röportajda Monero’nun özelliklerinin doğrudan suçluların ihtiyaçlarına hitap ettiğini vurguladı:

”Monero cüzdan adreslerini, işlemlerin miktarını ve karşı tarafın kim olduğunu gizliyor. Bu da suçluların tam olarak istediği şey.”

Theil, Bitcoin blok zincirinin Monero’nun aksine hangi cüzdan adresinin işlem gördüğü, nereden geldiği ve nereye gittiği de dahil olmak üzere herkesin görmesi için halka açık olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu