Mobix Labs, Ordu’nun Javelin Füzeleri için kesim sağlıyor

Mobix Labs, Ordu’nun Javelin Füzeleri için kesim sağlıyor

IRVINE, Kaliforniya – Yeni jenerasyon temas tahlillerine odaklanan bir yarı iletken şirketi olan Mobix Labs Inc. (NASDAQ: MOBX), ABD Ordusu’nun Javelin Füze Sistemi için güdüm sistemi bileşenleri tedarikindeki rolünü açıkladı. Meçhul sayıda bu sistemler için yapılan mukavele 2026 yılına kadar devam edecek, lakin mutabakatın mali detayları açıklanmadı.

Lockheed Martin’in de dahil olduğu Javelin Ortak Teşebbüsü, Javelin’in tehdit caydırma ve savunma yeteneklerine yönelik artan global talep nedeniyle bu mukaveleyi almaya hak kazandı. Lockheed Martin’de Javelin memleketler arası kıdemli program yöneticisi olan Charles Michaels, sistemin ateşle ve unut özelliğinin yaygın çekiciliğinde ve savaştaki muvaffakiyetinde değerli bir faktör olduğunu vurguladı.

Mobix Labs, Javelin Füze Sistemi ile olan bağlantısını, birleşme ve satın alma yoluyla büyüme stratejisiyle uyumlu stratejik bir kazanım olarak görüyor. Şirket bu fırsattan yararlanarak başka yüksek güvenilirlik ve havacılık pazarlarına da açılmayı hedefliyor.

Merkezi Irvine, Kaliforniya’da bulunan Mobix Labs, 5G, uydu irtibatı, otomotiv, tüketici elektroniği ve savunma dahil olmak üzere birçok bölümde çeşitli uygulamalar için kablosuz ve irtibatlı teknolojilerin geliştirilmesinde uzmanlaşmıştır. Şirketin eser teklifleri ortasında oburlarının yanı sıra hüzmeleyiciler, anten tahlilleri, RF/karma sinyal yarı iletkenleri ve hibrit etkin optik kablolar bulunmaktadır.

Şirketin açıklaması ayrıyeten Javelin Füze programını gerçekleştirme ve ek pazar fırsatları yakalama potansiyeline ait ileriye dönük sözler de içermektedir. Bu tabirler, 1995 tarihli ABD Özel Menkul Değerler Dava Islahatı Maddesi’nin inançlı liman kararları kapsamında yapılmış olup Mobix Labs’ın niyetlerini göstermektedir, lakin gerçek sonuçları etkileyebilecek doğal risklere ve belirsizliklere tabidir.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve şirketin savunma bölümündeki mevcut projelerine ve gelecekteki gayelerine bir bakış sağlamaktadır.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR