Mısırlı Milyarder Bitcoin’e Karşı Uyardı ve Hacklenmiş Olabileceğini Söyledi

Mısırlı Milyarder Bitcoin’e Karşı Uyardı ve Hacklenmiş Olabileceğini Söyledi

Onsi Sawiris Mısırlı bir iş adamıydı. 2017 senesinde Forbes’a göre yaklaşık 1,2 milyar dolar değerinde serveti olduğu tahmin ediliyordu. Sawiris, Mısır’ın Kıpti Hıristiyan azınlığının bir üyesiydi.

Çeşitli inşaat, telekomünikasyon, turizm, bilim, teknoloji ve sanayi şirketleri, oğulları Naguib Sawiris , Nassef Sawiris ve Samih Sawiris tarafından yönetiliyordu.

Onsi Sawiris daha sonra Orascom holdingini kurdu. Orascom turizm geliştirme, telekomünikasyon, inşaat ve diğer alanlarda faaliyet gösteriyor. 2003 yılında Sawiris ailesi, Kahire borsasında piyasa değerine göre en büyük üç hisseye sahipti. Bunlar, Orascom Telecom, Orascom İnşaat Endüstrileri ve MobiNil olarak yer alıyor.

Al-Ain News tarafından yayınlanan bir rapora göre , Mısırlı inşaat devi Onsi Sawiris’in oğlu milyarder işadamı Naguib SawirisBitcoin ile ilgilenmiyor. 

67 yaşındaki girişimci, kripto para birimlerinin bazıları için faydalı bir yatırım olabileceğini kabul ederken, kenarda kalmayı tercih ediyor. 

Aktarılan bilgilere göre telekom kralı, Bitcoin’in değerine zarar verebilecek bir hackleme girişimiyle karşı karşıya kalabileceğinden korkuyor.

Sawiris, altının büyük bir savunucusu olarak biliniyor. Nisan ayında yatırım portföyünün neredeyse üçte birinin değerli metale tahsis edilebileceğini söylemişti.

Naguib Sawiris’in milyarder kardeşi Samih Sawiris daha kripto dostu görünüyor. Onun lüks İsviçreli oteli Ağustos ayı sonlarında Bitcoin ve Eter kabul etmeye başladı.