HaberlerKripto Para Haberleri

Milyonerlerin Servetinin Büyük Bir Kısmı Kripto Paralardan Oluşuyor

CNBC tarafından yapılan bir ankete göre milyonerlerin %47'si servetlerinin en az %25'ini kripto para piyasasına yatırdı.

Portföylerinde en az 1 milyon dolar olan genç yatırımcıların yaklaşık %50’si, fonlarının büyük bir kısmını kripto para birimlerinde tuttuklarını söyledi. Ancak eski nesiller hala geleneksel parayı tercih ediyor.

Kripto Paralar Önemli Bir Trend

Bir CNBC anketine göre, milyonerlerin neredeyse %50‘si servetlerinin en az 1/4’ünü kripto para birimlerine yatırdı.

Analiz, Spectrum Group tarafından yapıldı. Şirket Başkanı George Walper, genç nesillerin piyasayı neden bu kadar çekici bulduğuna dair görüşlerini iletti:

”Genç yatırımcılar, kripto paralar çok iyi bilinmediği zaman erken atladılar. Bu fikirle daha entelektüel olarak ilgilendiler.”

Diğer bir yandan, en az 1 milyon dolara sahip olan yaşlı yatırımcıların %83‘ü kripto piyasasına inanmadığını ve kripto paralara düşkün olmadıklarını belirtti. Her 10 kişiden sadece 1’i fonlarının %10‘undan fazlasını kripto para birimlerinde tutuyor. Spectrum Group başkanı açıklamalarında şunları söyledi:

”Daha yaşlı yatırımcılar ‘Bu yasal mı? Sorusu ile geliyorlar. Eski nesiller anlayış konusunda gençlere göre daha geride.”

Tüm bunlara ek olarak, Y kuşağı milyonerlerinin yaklaşık yarısı NFT’ye sahip olduklarını açıklarken, %40‘ı bunu gelecekteki bir seçenek olarak görüyor.

İlginç bir şekilde, çoğu anket katılımcısı, tam olarak NFT’nin ne olduğuna aşina değildi, ancak yine de onları “bir sonraki büyük yatırım” olarak tanımladılar.

Genç nesil kripto para endüstrisindeki kavramları bilse de bilmese de gelecekte iyi yerlere geleceğini düşünüyor ve yatırımlarını bu yönde şekillendiriyorlar.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu