Milyarder Yatırımcı Bill Miller: ”Bitcoin Finansal Felakete Karşı Sigortadır”

Milyarder Yatırımcı Bill Miller: ”Bitcoin Finansal Felakete Karşı Sigortadır”

8 Şubat Çarşamba günü, efsanevi yatırımcı Bill Miller, Bitcoin hakkındaki son düşüncelerini paylaştı.

Miller, yatırım firması Miller Value Partners’ın Kurucusu, Başkanı ve Baş Yatırım Sorumlusu ve  aynı zamanda firmanın yatırım fonları “Fırsat Sermayesi” ve “Gelir Stratejisi” portföy yöneticisidir.

Ünlü yatırımcı Bitcoin hakkında şu ifadeleri kullandı:

“ Bitcoin en iyi dijital altın olarak düşünülebilir. Altına göre birçok avantajı vardır. Daha fazla şirket nakit bakiyelerinin küçük bir kısmını nakit yerine bitcoin’e çevirmeye karar verirse, o zaman bitcoin’e olan ilgi bir sel haline gelecektir. “

Miller’a, Çarşamba günü CNBC’nin The Exchange sunucusu Kelly Evans ile yaptığı röportajda, servetinin yarısının Bitcoin’de olduğunun doğru olup olmadığı soruldu.

Miller soruya şu şekilde cevap verdi:

“ Servetimin yarısını buna koyduğum bildirildi ve bu kesinlikle olmadı. Uzun zaman önce servetimin bir kısmını BTC’e koydum ve değeri servetimin yarısına ulaştı.”

Miller konuşmalarının devamında ”Bitcoin bir sigorta poliçesi gibidir. Sigorta poliçelerinizin içsel bir değeri yoktur. Aslında, onların hiçbir içsel değeri olmamasını istiyorsunuz. Evinizin yanmasını veya korkunç bir kaza geçirmesini istemezsiniz, ancak böyle bir durumda her yıl sigorta için ödeme yaparsınız. Bitcoin, Lübnan’da veya Afganistan’da veya diğer ülkelerin çoğunda gördüğümüz gibi finansal felakete karşı sigortadır. “ İfadelerini kullandı.