Milyarder Ray Dalio, Ethereum’a Yatırım Yaptığını Söyledi

Milyarder Ray Dalio, Ethereum’a Yatırım Yaptığını Söyledi

Kıdemli hedge fon yöneticisi ve eski kripto şüphecilerinden Ray Dalio, enflasyon nakit değerini düşürmeye devam ederken Bitcoin ve en iyi akıllı sözleşme platformu Ethereum‘a (ETH) yatırım yaptığını söyledi.

Milyarder yatırımcı Yahoo Finance ile yaptığı yeni bir röportajda, paranın hızla değerini kaybettiği bir dönemde nakde alternatif olarak BTC ve ETH’ye sahip olduğunu söyledi.

Dalio, kripto para portföyü hakkında sorulan sorulara:

“Pekala, kesin Bitcoin miktarını vermeyeceğim; ama benim de biraz Ethereum’um var. Sorunuzun cevabına gelecek olursak, kriptoların pek çoğuna sahip değilim. Kriptoları nakit paranın değerinin reel olarak değer kaybettiği bir ortamda alternatif para olarak görüyorum ve bence son 10, 11 yıldır bu programlamanın hala ayakta kalması, saldırıya uğramaması vb. ve bir benimsenme oranına sahip olması çok etkileyici.”

Dalio, birçok yatırımcının bir portföyün parçası olarak nakdin mantıklı olduğuna inanmasına rağmen, enflasyonun itibari para birimini çoğu kişinin beklediğinden daha fazla tüketebileceğini söylüyor.

“Çoğu yatırımcının en güvenli yatırım olduğunu düşündüğü nakit, bence en kötü yatırımdır. Yatırımcılara söyleyebileceğim tek şey, ne kadar dolarınız olduğuna göre, getirileriniz veya varlıklarınız hakkında hiçbir şeyi nominal olarak yargılamayın. Enflasyona göre düzeltilmiş dolar cinsinden görün ve bu yılki nakit gibi, enflasyona karşı %4 veya %5 kaybedeceksiniz. Bu yüzden dikkat edin; çünkü nakdin en kötü yatırım olacağına inanıyorum.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitfury CEO’su Brian Brooks, Voyager Digital Yönetim Kuruluna Girdi

Dalio daha sonra kriptoların yatırımcı portföylerini çeşitlendirmede bir rolü olduğunu ve bunun enflasyona karşı bir korunma işlevi görebileceğini söylüyor.

“Önemli olan portföyünü iyi çeşitlendirmek. Bakiyedeki sürprizlerden bildiğimiz için, bu varlık sınıflarının ortalama olarak önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini ve nakitten önemli ölçüde daha iyi performans göstereceğini biliyoruz.”

ETH, yazım sırasında, yedi günün en yüksek seviyesi olan 4.084$’dan %5,7 düşüşle 3.851$’dan el değiştiriyor.