Milyarder Nixon, Kripto Para Yatırımlarını Artırmak İstiyor

Milyarder Nixon, Kripto Para Yatırımlarını Artırmak İstiyor

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre, teknoloji sektöründe net 1,2 milyar dolarlık varlığa sahip İngiliz girişimci Simon Nixon, aile ofisi aracılığıyla kripto paralara yaptığı yatırımları artırmayı planlıyor.

Nixon’ın Londra’daki aile ofisi, dijital varlık sektörüne odaklanabilecek bir kripto analisti tutmayı planlıyor. Firmanın genel müdürü Adam Proctor da şirkete kripto dışı finans alanından katılarak Citigroup’un özel bankasını geride bıraktı.

Nixon’un kurucusu olduğu Seek Capital‘in kriptoya olan ilgisi, Bitcoin’in yaz ortasında %50′nin üzerinde toparlandığı piyasadaki büyük düzeltmeye rağmen, bu yıl oldukça yüksekti.

Bununla birlikte, Bitcoin son zamanlarda tekrar 50.000 dolar seviyesine dokundu ve Ethereum, ADA, Dogecoin ve diğerleri de yükselmeye başladı.

Örneğin ADA, Grayscale Investments tarafından üçüncü en büyük yatırım olarak eklendi. Seek Capital, bir kripto analisti tutmanın yanı sıra kripto portföyünü artırmayı planlıyor. Yönetim, bu varlık sınıfının gelecekte önemli olacağına inanıyor.