Mike Novogratz, Peter Schiff İle Bitcoin Üzerine 1 Milyon dolarlık Bahse Girdi

Mike Novogratz, Peter Schiff İle Bitcoin Üzerine 1 Milyon dolarlık Bahse Girdi

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff‘e piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin konusunda meydan okudu.

Novogratz, en üretken Bitcoin eleştirmenine, kripto para piyasasının çökeceğine dair sık ​​sık tekrarlanan tahmini üzerine 1 milyon dolarlık bir bahis teklif etti.

Kripto kralı, Bitcoin’in bundan sonra yılda 35.000 Dolar seviyesinin üzerinde işlem göreceğine bahse giriyor. Eğer yanılıyorsa, seçtiği hayır kurumuna 1 milyon dolar bağışlayacak. Schiff, cüretkar teklife henüz yanıt vermedi.

Novogratz, Bitcoin fiyatının 38.000 Dolar destek seviyesinin yakınında bir dip bulacağını tahmin etti, ancak ardından yatırımcıları artan tahvil getirileri nedeniyle piyasanın baskı altında kalacağı konusunda uyardı.

Bitcoin kripto para birimi, aralıksız bir satışın ortasında Temmuz ayının sonundan bu yana en düşük fiyat noktası olan 34.000 dolara düştü.

Geçen Şubat ayında Novogratz, en iyi kripto para biriminin 2021’de 100.000 doları geçeceğini tahmin etmişti, ancak Bitcoin düşüş eğilimi göstermeden önce Kasım ayı başlarında 69.000 doları aştı.

Kontrol dışı enflasyon, ABD Merkez Bankası’nı sıkı bir duruş benimsemeye sevk etti ve bunun şu anda sürücü koltuğunda ayıların olmasının ana nedeni olduğuna inanılıyor.