Mike Novogratz Kripto Paralar Hakkında Ayı Uyarısı Verdi

Mike Novogratz Kripto Paralar Hakkında Ayı Uyarısı Verdi

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, yakın tarihli bir tweet’te kripto para birimleri ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik borsa endeksi hakkında, oranlar yükseldiği sürece baskı altında kalacaklarını iddia eden düşüş uyarısı yayınladı.

Bitcoin, bugün erken saatlerde 41.650 Dolar’ lık gün içi en düşük seviyesine geriledi. Amiral gemisi kripto para birimi ABD borsası ile aynı doğrultuda işlem görüyor. S&P 500 ve Dow, yazı yazılırken sırasıyla %1.7 ve %1.6 düştü.

Devam eden borsa düzeltmesinin arkasındaki ana suçlu Hazine satışları gibi görünüyor.  En çok izlenen oran olan 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi, son zamanlarda iki yılın zirvesi olan yüzde 1.857‘ye ulaştı.

Novogratz, %2’nin kendisi için mantıklı bir hedef gibi göründüğünü söylüyor, bu da kripto para birimleri için daha fazla olumsuzluk olabileceği anlamına geliyor. 

Novogratz , Bitcoin’in borsa zayıflığı nedeniyle 2022‘nin başlarında düşük performans göstereceğini öngördü. Bankacılık devi Goldman Sachs, merkez bankasının kalıcı enflasyonla mücadele için bu yıl en az dört kez faiz oranlarını artırmasını bekliyor. Böyle agresif bir U dönüşü, muhtemelen piyasaları tıka basa tutacaktır.                

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon kısa süre önce Fed’in faizi yedi kata kadar artırabileceğini söyledi, ancak belirli bir zaman çizelgesinden bahsetmedi. Novogratz da kısa süre önce Bitcoin’in 38.000 dolar seviyesinde dibe vuracağını tahmin etmişti . Kripto para birimi, 2021’de %60 değer kazandıktan sonra bu yıl %9‘dan fazla düştü.