Bitcoin HaberleriHaberler

Mike Novogratz, Bitcoin’i Afrika’nın Geleceği Olarak Görüyor

Galaxy Investment CEO’su Mike Novogratz, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Bitcoin’i Afrika için “gelecek” olarak nitelendirdi.

Novogratz, paylaşımını HRW baş strateji sorumlusu Alex Gladstein’ın makalesi hakkındaki bir Tweet’e yanıt olarak gönderdi. 

Gladstein, “Açık Kaynak Koduyla Parasal Sömürgecilikle Mücadele” başlıklı makalesinde, bir zamanlar Fransa’nın 15 Afrika ülkesini ve kıtanın 180 milyon sakinini kontrol etmek için frangı kullandığını bildirdi. 

Gladstein bu verileri şok edici olarak nitelendirdi ve ”Bitcoin bu durumdan bir çıkış yolu olabilir mi?” sorusunu yöneltti.

Mesajı retweet eden Novogratz buna “güçlü bir sezgi” dedi ve Bitcoin’in Afrika’nın geleceği olduğu sonucuna vardı.

Novogratz, Bitcoin’in en büyük savunucularından biri olarak biliniyor ve düzenli olarak kripto para birimini destekleyen açıklamalar yapıyor.

Bir gün önce, Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerinin devasa bir girişim olduğunu belirtmişti. Ünlü yönetici, Bitcoin’in gelecekte tüm finansal sistemi kaçınılmaz olarak değiştireceğinden emin.

Son zamanlarda Afrika kıtasında blockchain teknolojisi oldukça yaygınlaşmaya başladı ve bu teknolojinin tanıtımıyla ilgili ciddi eğilimler olduğunu belirtmekte fayda var. 

Dijital Afrika konferansı şu anda blockchain için önemli beklentileri karşılamak adına gerçekleşiyor. Örneğin, Nijerya İletişim ve Dijital Ekonomi Bakanı Isa Pantami, bu teknolojinin uzun vadede ekonomik kalkınma sağlayacağını düşünüyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu