Mike McGlone, Bitcoin’in “Kalıcı Bir Boğa Piyasası” Olduğunu Düşünüyor

Mike McGlone, Bitcoin’in “Kalıcı Bir Boğa Piyasası” Olduğunu Düşünüyor

Bitcoin’in (BTC) birçok önde gelen analistin beklediği gibi tarihsel olarak eşi görülmemiş bir Aralık geçirmemesine rağmen, Mike McGlone‘a göre ayı piyasası hala önemli bir yol olabilir.

Bloomberg Intelligence‘ın Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, 22 Aralık’ta The Tape Podcast‘te Bloomberg’den Paul Sweeney ve Sonali Basak ile yaptığı bir tartışma sırasında kripto para piyasası için olumlu bakış açısını paylaştı.

Mike McGlone petrolü “ayı piyasasında” olarak tanımlarken, Bitcoin’in tam tersi durumda olduğunu düşünüyor. Kripto para birimi bugüne kadar %64 değer kazandı ve geçen yılın bu zamanından şimdiye kadar değeri iki katından fazla arttı. Mike McGlone varlığı “kalıcı bir boğa piyasasında” olarak nitelendirdi.

Gerçekten de BTC’nin yatırım getirisini (%ROI) hisse senetleri, para birimleri, endeksler ve metaller gibi geleneksel varlıklarla karşılaştırmanıza olanak tanıyan Finbold‘un Bitcoin ROI’sine göre, amiral gemisi dijital para birimi 23 Aralık itibariyle %64,25 arttı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Paraguay Adım Adım Dijital Paraya…

Dijital varlık, kurumsal kabulden yararlandı ve diğer birkaç faktör, Bitcoin’in 2022’de umut verici bir geleceğe sahip olacağını gösteriyor.

McGlone, 2022’de 100 bin dolarlık Bitcoin fiyatını öngörüyor

Bitcoin şimdi bir yıl önce ulaşacağını söylediği fiyat etrafında dengeleniyor olsa da, yolculuğu tahmin edilebilir olmaktan çok uzak.

McGlone, mevcut durumu kabul ederken, Bitcoin’in gelecek yıl 100.000 dolara tırmanmadan önce “yaptığı şeyi yapmaya” devam edeceğini ve bunun “bir sonraki kilit plato” olacağını söylüyor.

Bitcoin’in henüz geri döndüğü yaklaşık 45.000 dolarlık bir fiyat tabanına ulaştığını düşünüyor. Bunu takiben, başka bir önemli dirence ulaşmadan önce yakın gelecekte 70.000 dolara ulaşmasını bekliyor.