Bitcoin HaberleriHaberler

Bloomberg’den Mike McGlone, Çin’in Uyguladığı Kripto Para Yasaklarının Bitcoin’i Uzun Vadede Arttırabileceğini Düşünüyor

Mike McGlone, Çin'de alınan yasak kararlarının gelecekte BTC'i artırabileceğine inanıyor

Bloomberg’in emtia stratejisti Mike McGlone, kripto para piyasalarının Çin’in kripto para madencileri üzerindeki yaptırımlarına nasıl tepki verdiğini Twitter’dan paylaştı.

McGlone, kripto para madencilerine yönelik uygulanan yasakları ve uzun vadede Bitcoin üzerinde ne gibi etkileri olabileceğini açıkladı.

“Çin Yasağı Bitcoin’i Arttırabilir”

Stratejist McGlone, Çin hükümetinin kripto madencilerine ve kripto para yatırımcılarına karşı uyguladığı politika sayesinde BTC’nin dijitalleşmesinin artık büyüdüğüne inanıyor.

McGlone’un paylaştığı ilk grafik, Tether’in piyasa değerinde bu yıl büyük bir artış olduğunu, ancak Bitcoin fiyatının 33.268 dolara düştüğünü gösteriyor.

Bloomberg uzmanı, dünyanın Bitcoin’e giderek daha fazla düşman olan Çin’den gelen yasak kararlarının BTC’İ arttırabileceğini düşünüyor.

Paylaşılan ikinci grafik ise Çinli yetkililerin büyük madencilik şirketlerini ülke dışına Kuzey Amerika ve Kazakistan’a taşınmaya zorlamasının neden olduğu Bitcoin hash oranındaki düşüşü gösteriyor.

Bitcoin Hash Oranı En Düşük Seviyelere Geriledi

BTC hash oranı Temmuz 2019‘dan bu yana en düşük seviye olan 58 EH/s noktasına geriledi. Çin’in kripto para yasağından zarar gören, hash oranlarının yarısından fazlasını kaybeden ve işlerini Çin dışına taşımaya başlayan şirketler arasında BTC.com, Antpool ve Poolin gibi devlerde bulunuyor.

Hafta sonu boyunca, Çinli gazeteci Colin Wu bu konudaki görüşlerini paylaştı. Wu’nun tweetine göre Çin, mevcut Bitcoin karşıtı politikasını yumuşatmadığı sürece BTC hash oranını önceki oranına ulaştırmak zor olacak.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu