MicroStrategy CEO’su Michael Saylor “Bitcoin Dijital Mülktür”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor “Bitcoin Dijital Mülktür”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, endüstri liderlerinin bu hafta Kongre önünde dijital varlıklar hakkında bir dava oturumunda bulunmasının ardından kripto para birimlerinin geleceğine yönelik açıklamalarda bulundu.

Michael Saylor, Bitcoin‘in (BTC) bir menkul kıymet değil, bir varlık olduğunu kanıtladığının açık olduğunu söylüyor

“Kongre oturumlarının en büyük galibinin Bitcoin olduğunu düşünüyorum. Kongre düzeyinde kriptoyu desteklemek için fikir birliği olduğu oldukça açık. Yatırımcıların yeni dijital ekonomiye yatırım yapmak istedikleri de oldukça açık. Bitcoin evrensel olarak bir menkul kıymet değil, ortak bir mülk olarak kabul edilir, bu nedenle Bitcoin üzerinde herhangi bir yasal düzenleme yoktur. Uzun vadeli bir değer deposu olarak dijital mülk istiyorsanız, o zaman dünyadaki her ulus Bitcoin’in dijital mülk olduğunu kabul ediyor. Bu bir güvenlik sorunu değil.”

Saylor, dijital varlık alanının geri kalanının karşılaştırılabilir netlik seviyelerine ulaşmak için hala incelemeyi beklediğini kabul ediyor, ancak bunun geçeceğini düşünüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: XRP Yaratıcısı Chris Larsen, Bitcoin Madencilerini İş Kanıtı’ndan Uzaklaşmaya Teşvik Etmek İçin Strateji Önerdi

“Diğer güvenlik belirteçlerinin nasıl çözüleceği, kripto borsaları ve DeFi [merkezi olmayan finans] hakkında birçok soru var. Açıkçası, bunun için çok fazla heves var. Düzenleyici netlikle ilerlemek için çok fazla baskı var. Bunun olacağını düşünüyorum, ancak bu arada, makul bir yatırımcının sahip olabileceği tek paket, Bitcoin’in burada kalacağıdır… Bitcoin’in mülk, emtia ve değer deposu olarak statüsü hakkında gerçekten herhangi bir düzenleyici belirsizlik yok.”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, stablecoin’lerin ulusal para birimlerini tahttan indirebileceği ihtimaline değinerek, önce kripto varlıkları ve para birimleri arasında var olduğunu gördüğü ayrımı açıklıyor.

“Kriptolardan herhangi birini para birimi olarak nitelendirmenin bir hata olduğunu düşünüyorum. Gerçekten kripto varlıkları olarak düşünülmeliler. Bitcoin bir kripto varlığıdır. Bu bir mülk. Bir para birimi değil… Dolar bir para birimidir. Dijital dolar, dijital bir para birimidir.”

Michael Saylor, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler), dünyadaki diğer zayıf para birimlerini ortadan kaldırırken ABD dolarının hayatta kalmasını sağlama konusunda ikili bir potansiyele sahip olduğunu tahmin ediyor.

“Bence dijital doların kaderi dünyanın en zayıf yüz para birimini çökertmek ve şu anda 20. yüzyıl bankacılık raylarında dünyanın rezerv para birimi olan ABD doları, 21. yüzyıl kripto raylarında dünyanın rezerv dijital para birimi olacak… ABD’nin dijital dolara ihtiyacı var. Yaymak için stablecoinlere ihtiyacımız var.”

Makro yatırımcı, analizini altının güvenli liman varlığı statüsü hakkında karamsar bir karar vererek sonlandırıyor.

“Bitcoin tarafından tehdit edilen tek şey altındır. İnsanlar zayıf para birimlerini güçlü para birimleriyle değiştiriyor. Altın zayıf bir maldır… Yapmak istediğiniz şey, en azından parasal enflasyon oranında değer kazanacak güçlü bir mülke sahip olmaktır.”